середа, 11 лютого 2015 р.

Урок патріотизму «Я є зернинкою великого народу!»23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90 – ті Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому ми з вами не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною,тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще рік тому ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – Героям слава»,а тепер ці слова набули нового змісту.Наразі  вже точно зрозуміло,  кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої –   люди, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу,  волонтери, на плечах яких тримається наша армія.
З метою активізації патріотично-виховного процесу серед учнів, популяризації військово-патріотичних традицій та вшанування земляків-військовослужбовців, учасників антитерористичної операції, формування національної гордості, почуття свідомого громадянина України,  в читальній залі пройшов національно-патріотичний виховний захід «Я є зернинкою великого народу!».  У заході взяли участь учні 11 класу ЗШ №6 (кл. кер. Гальченко Л.В.). На захід були запрошені волонтери  нашого міста: Наталя Дубінченко,  Андрій Ратушний, Василь Змеул.Виступаючи перед школярами, вони  розповіли про зародження волонтерського руху,  про їх  доброчинні справи, подякували за підтримку й відзначили, що військові, які зараз відстоюють інтереси України на Сході, роблять все можливе, щоб нинішнє покоління жило в заможній, вільній і по-справжньому європейській країні. Активно долучилися до волонтерського руху, продовжують допомагати учасникам антитерористичної операції і учні шкіл Новоукраїнщини. 

З великим хвилюванням переглядали присутні відеофільм «Хоробрі серця», який уже став легендарним в Новоукраїнці, і знятий самими волонтерами  в поїздках в зону АТО та під час збору  доброчинної допомоги.  Здавалося, що ніби ожили сцени з картин про ІІ Світову війну. Але ні, то ворог увірвався в наш дім . Події на Сході, непрості армійські будні,  уміння боронити кордони України, зустрічі з нашими воїнами-земляками і їх подяка всім-всім.

Учні всіх шкіл  влаштовували благодійні ярмарки, писали вірші, листи, малювали іменні листівки, виготовляли й інші різноманітні обереги, і все передавати  військовикам, з побажаннями швидше повернутися додому живими і з перемогою. До глибини душі та сліз зворушують дитячі листи, в яких маленькі патріоти підставляють своє тендітне плече для незнайомого героя  і знаходять по-дорослому розважливі слова підтримки. Віримо, що наші дитячі послання  рятують простих українських хлопців, яким довелося взяти в руки зброю і захищати Вкраїну
 А  слова волонтерів, в свою чергу,  пробудили в серцях  старшокласників почуття небайдужості, бажання допомагати захисникам України та їх сім’ям.
Найщиріші слова подяки й підтримки,  були доказом того, що зустріч із волонтерами  стали для школярів та педагогів справжнім уроком мужності й добра.
Коли йде загроза державності, треба єднатися. Ради миру і спокою на своїй землі воїни, справжні патріоти не роздумують, а стають у ряди охоронців, бо є така професія – захищати Батьківщину.

Немає коментарів:

Дописати коментар