вівторок, 3 лютого 2015 р.

Година застереження «Торгівля жінками: сучасна форма рабства»


В період змін і перебудов, які переживає сучасне українське суспільство, більше всього страждають менш захищені верстви населення – жінки, діти, люди похилого віку. Якщо проаналізувати становище жінок в сучасній Україні, то ми побачимо загальні для усіх  проблеми: фемінізація бідності, дискримінація жінок на ринку праці, низький рівень представництва жінок у керівних органах, збільшення насилля щодо дівчат та жінок. Так, 60% офіційно зареєстрованих безробітних в Україні – жінки.
Всі ці процеси штовхають жінку шукати щастя подалі від сім'ї. Одним із шляхів покращення свого матеріального становища  є виїзд за кордон. Останні дослідження, проведені Міжнародною організацією з  міграції свідчать, що з України шляхом „вербування" вивозять жінок вже у 67 країн світу. Україна стала країною-постачальницею “живого товару” до країн колишньої Югославії, Угорщини, Чехії, Італії,  Кіпру,  Греції, Туреччини, Ізраїлю, США, Арабських Еміратів тощо. Але незважаючи на це,  жінки виявляють бажання працювати за кордоном, розуміючи, що робочим-мігрантам в європейських та інших розвинених країнах найбільш доступними сферами будуть сфери сексуальної індустрії.
У нашому місті  проживає  близько 17  тисяч мешканців і, на жаль, існує безробіття. У пошуках заробітків жінки і чоловіки  вимушені їхати в інші міста та країни, де вони стають об’єктами злочину – торгівлі людьми. Реагуючи на стрімкі зміни в світі, Новоукраїнський районний центр зайнятості запросив бібліотекаря Новоукраїнської центральної  районної  бібліотеки для проведення семінарського заняття  «Торгівля жінками:сучасна форма рабства».
Бібліотекар наголосила, що торгівля людьми є однією з глобальних проблем сучасного світу. А також  розповіла  про сутність та причини поширення торгівлі людьми, боротьбу з работоргівлею на міжнародному та національному рівні,  ознайомила із законодавчими актами з питань протидії торгівлі людьми, про соціальний захист осіб, які стали жертвами торгівлі людьми. На цьому занятті  безробітні жінки  також дізнались про те, що найчастіше у рабство потрапляють люди під час пошуку нелегальної роботи  за кордоном через оголошення в газетах, в Інтернеті, туристичні та шлюбні агентства тощо. Учасники жваво реагували на  повідомлення бібліотекаря, задавали питання, приводили приклади з власного життя. 
 На завершення бібліотекар  роздала учасникам  заходу календарики «Ми проти насилля!» на яких розміщений номер телефона  довіри з питань запобігання насилля в сім'ї та суспільстві .

Немає коментарів:

Дописати коментар