пʼятниця, 27 лютого 2015 р.

День поезії «Поетичне слово земляків»


В рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови  ЦРБ на виховній годині в ЗШ №6 з учнями 6-го кл.(класний керівник Кріцька Н.І.) було проведено день поезії «Поетичне слово земляків».


Кіровоградщина – це край літературних талантів. Вона дала Україні класиків літератури М. Кропивницького й І. Карпенка-Карого,  Василя  Козаченка і  Арсенія Тарковського,   а також письменників  діаспори   -  Євгена Маланюка, Яра Славутича, Дона Амінадо,  Юрія Дарагана та багатьох інших. 

Розповідаючи про видатних людей краю бібліотекарі ставлять собі за мету – виховання національної свідомості і гордості за земляків, які прославили край та Батьківщину, досягли вершин перемог на своєму життєвому шляху.

Захід спрямований на популяризацію і знайомство   молодшого покоління з  письменниками Кіровоградщини,  Новоукраїнщини та виховання почуття любові та поваги до творчості письменників  рідного краю.


Для учнів також було представлено проект «Письменники- земляки степового краю», брошури та буклети краєзнавчої тематики: «Видатні люди Новоукраїнщини», «Письменники – земляки степового краю», «З любов’ю до рідної землі».

Літературним талантам нашого краю , присвячено слайд-презентацію  «З любов’ю до рідної землі». Це  творчість  Поліни Коган і Олександра Антоненко, Тетяни Харькової і  Анатолія Ковирьова, Олександра Каєнка і Станіслава Коляди, І.Косих і Катерини Нікітченко.  Бібліотекар  доповнювала розповідь,  знайомлячи з книгами авторів, представлених в презентації.


Тут також відточували  своє літературне перо  А.Заборцев (нині проживає в Ізраїлі), П. Мельник (кореспондент  газети «Голос України»), В.Чорненька (нині лікар –стоматолог.  Друкувалися  їх поетичні твори на сторінках  газети «Новоукраїнські новини», виходять в світ поетичні збірки – видані коштом місцевих меценатів.  Це вірші  і розповіді про рідний край,  рідну природу, любов до рідної землі, до матері, батька, людини – трудівника.  Адже тільки тут, на рідній, батьківській землі, людина почувається щасливою.

Учні з великою зацікавленістю переглядали електронну презентацію знайомились  з віршами   поетів – земляків, ставили багато запитань про біографії наших поетів, зокрема Олександра Антоненко,  з віршем якого «Портрет Шевченка», доповнений сучасними подіями в зоні АТО, ознайомила бібліотекар.


Рідний край - це таке мicце на Землі, де народилася людина, де вона мешкає, навчається, працює.  Наш рідний край – це Новоукраїнка – одне з найкрасивіших місць в Україні. Тут, на цій землі наше коріння. Ми повинні досконало знати його історію, мову, культурну спадщину, народні традиції і звичаї.

Немає коментарів:

Дописати коментар