понеділок, 2 березня 2015 р.

Прес – реліз «Бібліотечні блоги та сторінки в соціальних мережах»

Діяльність сучасних бібліотек спрямована на задоволення різнобічних інформаційних потреб своїх користувачів.  Інформування ж користувачів про події, послуги,  ресурси, програми  бібліотек все частіше відбувається також  на сторінках бібліотечних сайтів, блогів, сторінок в соціальних мережах. Щоб більш детальніше ознайомити користувачів ЦРБ з інформаційними ресурсами бібліотек для  відвідувачів інформаційно-ресурсного центру бібліотеки було проведено прес – реліз «Бібліотечні блоги та сторінки в соціальних мережах».
Присутні дізналися -  що являє собою блог,  як ним користуватись, де саме віднайти потрібну інформацію та ознайомилися також із  соціальними мережами в Інтернет -  де всесвітнім лідером  є Facebook.
Блоги мають соціальний характер, тому що навколо них формується група людей зі спільними інтересами, які цікавляться його тематикою, знайомі з автором.  Переглядаючи блоги користувачі можуть виражати свою думку, дискутувати, погоджуватись з думками інших учасників, а також знайти однодумців, нових друзів – безліч можливостей, що дає блог своїм читачам. А іноді бібліотечний блог може стати цікавим для простих відвідувачів, які, випадково завітавши на його сторінку, знайдуть для себе корисну тему.
Учасники переглянули блоги Новоукраїнської ЦРБ, обласної юнацької бібліотеки ім. О. Бойченка, ОУНБ ім. Д.І. Чижевського,  Державної бібліотеки України для юнацтва та ін.,  які містять інформацію про новини та події, які відбуваються в бібліотеках,  послуги та інші інформаційні ресурси, корисні для них.
Основна частина українських користувачів соціальних мереж зосереджена в трьох великих проектах – „ВКонтакте”, „Мой мир” та „Одноклассники”.
Учасники заходу з’ясували, що соціальні мережі дозволяють спілкуватися з реальними і потенційними користувачами у звичному для них середовищі. Представництво бібліотеки в соціальній мережі дає чудову нагоду миттєво повідомити широкому загалу про нові видання, конкурси чи інші заходи і розповсюдити цю інформацію далі. Можна оперативно дізнатися думку відвідувачів з певного приводу, виявити їх побажання та вподобання. Також було обговорено культуру спілкування в блогах та соціальних мережах.
Повідомлення бібліотекаря присутні доповнювали власними розповідями про переглянуті ними цікаві блоги та сторінки з соціальних мереж в яких вони зареєстровані, запитаннями про те що їх зацікавило. Також бібліотекар запропонувала всім учасникам заходу допомогу з питань  створення  власного блогу чи сторінки в соціальних мережах та практичних навичок роботи в них.

Немає коментарів:

Дописати коментар