четвер, 12 березня 2015 р.

Поетично-музична композиція «Іду з дитинства до Тараса»

Всеукраїнська акція
«УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ ЧИТАЄ»

Сьогодні  Шевченко – не просто автор «Кобзаря». Не далека історична постать за півторастолітнім часовим нашаруванням.  Не монументальний, застиглий образ. Нині він набагато ближчий, живий, бо безпосередньо пов’язаний з конкретикою наших днів – з конкретними людьми, подіями і конкретною кров’ю… Це той поет, чиї слова на Майдані читав Сергій Нігоян:
«І вам слава, сині гори,
Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.

Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!».


Так розпочалась поетично-музична композиція «Іду з дитинства до Тараса» в читальній залі  районної бібліотеки, яку працівники бібліотеки підготували у співпраці з ДМШ , бібліотекою гімназії №7 та учнями  10 класу.

Пізнання Шевченка, як і пізнання батьківщини, розпочинається підсвідомо, ще в ранньому дитинстві з материнської колискової, калини, вишневого садка. До кожного з нас Тарас Шевченко приходить по-своєму. До когось - через книгу, до іншого - через твори про нього…
Бібліотекар звернула увагу присутніх на унікальний  телерадіо - марафон,  який відбувся 9 березня, загалом участь у марафоні взяли 529 людей: солдати  АТО,  курсанти,  волонтери,  військові медики,  громадські та культурні діячі,  політики.





В цей день геніальний поет ніби сам своїми творами промовляв до присутніх, адже кожен його вірш – це радість і біль його життя .   Знову відкрити для себе Т. Г. Шевченка, нового і завжди сучасного,  долучитися до голосного читання творів Кобзаря  мали можливість і учні.  Юні шанувальники слова Шевченка декламували вірші Кобзаря, висловлювали своє бачення поета.      У кожного - свій Шевченко, бо всяк вибирає в його спадщині те, що йому найближче.         




                            
Свою любов до поезії та майстерність в декламуванні віршів продемонстрував юний Анатолій  Гетьманенко, учень ЗШ№8,  дипломант Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Музична      школа-2015»  . Патріотично і голосно прозвучав    вірш  «Нащо мені женитися»  у  його виконанні .

Сучасний погляд на творчість генія,своє бачення Шевченка представив
читач нашої бібліотеки і місцевий поет Олександр Антоненко у вірші «Портрет Шевченка», який також майстерно виконав Анатолій Гетьманенко.

Доповнювалося свято музичним супроводом у виконанні  учнів ДМШ.
Проникливо і сердечно звучали мелодії на слова Шевченка у виконанні Яринки Ткаченко «Зоре моя вечірняя»,  українська народна пісня « Ой у полі жито» у виконанні Наталки Єпіфанової. А завершила свято патріотична пісня наших місцевих авторів «Калина»  -сл. Ганни Руденко, муз. А.Бондаря, у чудовому виконанні  юної Ані Насєдкіної.

Доповненням до заходу стала виставка-інсталяція «Лунає слово Кобзареве», на якій поряд з книгами представлено «Заповіт» Тараса Шевченка, вишитий   народною майстринею Валентиною Чайковською.









І наостанок всі присутні влаштували невеличкий  флешмоб :   читали  ланцюжком, по черзі його  безсмертний «Заповіт»:
І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути  незлим тихим словом!

Немає коментарів:

Дописати коментар