понеділок, 2 березня 2015 р.

Година корисних порад «Обробляй вчасно - вродить рясно»

Майже на кожному засідання Вищої Народної Школи слухачі згадують своїх колег, вчителів, директорів та своїх наставників. Так відбувалося і цього разу – пригадували  вчителів з якими доводилося працювати, директорів шкіл району: Кофмана Б.М., Чернегу В.Я., Жанталая О.П., Палієва А.А., Луговського А.І., Петренка О.П. та інш. Спогадами про свого батька  Шепетуху Миколу Семеновича  поділилася його донька, продовжувач сімейної династії – ветеран педагогічної праці, талановитий педагог, людина, яку поважають у нашому місті – Зінаїда Миколаївна Шведова.  В її розповіді велика частина біографії батька  присвячена бойовому шляху  та післявоєнним рокам. Розповідь про М.С.Шепетуху як директора Новоукраїнської загальноосвітньої школи №4 доповнювали    і інші слухачі ВНШ, адже багатьом доводилося працювати з ним.      Згадували, що  він багато уваги приділяв вихованню у своїх учнів та педагогів організаторських здібностей.
Багато слухачів ВНШ  вже зайняті весняними турботами, тому наступна сторінка засідання  - година корисних порад «Обробляй вчасно - вродить рясно», підготовлена бібліотекарями. Весняні роботи вже  розпочаті, адже саме зараз закладається успіх майбутніх врожаїв. Як збільшити врожайність, як захистити грядки від шкідників, та що треба зробити, щоб грядка мала привабливий вигляд – про це розповіла ведуча. Також велася мова про посів у відкритий грунт насіння цибулі, редиски, моркви; про посів насіння на розсаду баклажанів, перцю, помідорів, квітів. Не байдужими  залишилися присутні на заході. Своїми порадами поділилися Л.М. Шерер, Л.М.Дубина, Н.К.Яценко, Н.М. Ігоніна,  а Я.І. Наконечний розповів про свій досвід  вирощування картоплі двома способами, щоб отримати великий і гарний урожай.
Наприкінці бібліотекар зробила огляд статей періодичних видань про весняні роботи городників та порекомендувала рекомендації використовувати на практиці.

Немає коментарів:

Дописати коментар