понеділок, 23 березня 2015 р.

Голосні читання роману Е. Хемінгуея «Прощавай, зброє!»


Всеукраїнська акція
«УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ  ЧИТАЄ»Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського, вперше в Кіровоградській області, з 1 грудня 2014 до 30 травня 2015 рр. оголосила  Програму читання «Кіровоградщина читає Хемінгуея», обравши для читання та обговорення роман Ернеста Хемінгуея «Прощавай, зброє!».
Мета проведення Програми «Велике читання» полягає у наголошенні важливості читання, об’єднанні громади шляхом обговорення питань, що порушується в книзі та реклами книги як поєднання читання і дозвілля.
Програма «Кіровоградщина читає Хемінгуея» є поштовхом до залучення молоді до читання, популяризує творчість одного з кращих авторів американської літератури, сприяє набуттю навичок читання та вдосконалення знань англійської мови.
Роман Е. Хемінгуея «Прощавай, зброє!» - це не просто класика американської літератури, він є частиною американського історичного уявлення. Обравши цей роман для реалізації Програми, школярі  і студенти мають  можливість познайомитися з його повним змістом, а також прочитати чи прослухати мовою оригіналу.

Центральна районна бібліотека також долучилась до цієї Програми, провівши  голосні читання твору  разом з учнями 10кл. гімназії №7. Бібліотекар  та вчитель зарубіжної літератури Каєнко О.В. ознайомили молодь з біографією та  творчістю Е.  Хемінгуея ,   учні переглянули буктрейлер  за романом «Прощавай, зброє!». 
 Ерне́ст Мі́ллер Хемінгуе́й ( 21 липня 1899 — 2 липня 1961) — американський письменник та журналіст, лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 року  .Здобув широку популярність завдяки своїм романам та оповіданням, а також завдяки активному та наповненому пригодами життю. Його лаконічний та насичений стиль оповіді відіграв значну роль у літературі XX століття. У 1993 році на його честь названо малу планету 3656 Hemingway.  
 
«Прощавай, зброє» (англ. A Farewell to Arms) — автобіографічний роман Ернеста Хемінгуея, що побачив світ у 1929 році. Тема роману — нещасливе кохання під час трагічних подій Першої світової війни. Роман багато в чому є автобіографічним — Хемінгуей служив на італійському фронті, був поранений і лежав у госпіталі в Мілані, де у нього був роман з медсестрою.
В рамках заходу  відбулись  голосні читання твору –  учні читали уривки з роману англійською та російською мовами.

Немає коментарів:

Дописати коментар