понеділок, 23 березня 2015 р.

Поетичний калейдоскоп «Поезії не змовкне джерело»

Всеукраїнська акція
«УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ ЧИТАЄ»
 
"Поезія – це завжди неповторність,
            Якийсь безсмертний дотик до душі”
                                           Л. Костенко

   Всеосяжна мова поезії була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва, адже слово, надиктоване серцем, торкається найглибших людських почуттів. Поезія передає внутрішнє прагнення людини жити в гармонії з навколишнім світом, допомагає поділитися найсокровеннішими думками, виявити свою громадянську позицію. "Поезія, - за  рішенням ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”. Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
Сьогодні, вже традиційно, у багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня поезії проходять літературні вечори, фестивалі, презентації нових книг, вручаються літературні премії та ін.
Це свято  відзначили і працівники Новоукраїнської ЦРБ разом з учнями загальноосвітньої школи №1. «Поезії не змовкне джерело» - таку назву мав захід.  Під час бесіди бібліотекар звернула увагу на те, що творчі особистості: поети та письменники через мистецтво слова наближають нас до прекрасних подій, людей та їхніх доль. Присутні мали прекрасну нагоду доторкнутися до творчості місцевих поетів:  О. Антоненка, С. Коляди, П. Коган, І. Косих, К. Нікітченко, О. Каєнка, В. Леви, Т. Рахуби, О. Кавун та ін.  Під час заходу учні відчули, що поезія — це енергетика, яка наповнює позитивом довколишній світ і робить нас кращими, а наше життя радіснішим.Немає коментарів:

Дописати коментар