понеділок, 6 квітня 2015 р.

Година застереження «Майбутнє без туберкульозу»


Клуб «Підліток»
Туберкульоз – важке  інфекційне захворювання, збудником якого є мікробактерія відома як «паличка Коха». Поширення туберкульозу  швидкими темпами становить велику загрозу стану здоров'я населення країни та  втрати працездатності. За статистичними даними Україна посідає друге місце серед країн Європейського регіону за показниками захворюваності на туберкульоз, що свідчить про необхідність проведення посиленої профілактичної роботи серед громадськості.

У рамках роботи клубу «ПІдліток» проведено годину застереження «Майбутнє без туберкульозу» для учнів ДНЗ ПТУ 40. Бібліотекар розповіла присутнім, що  туберкульоз залишається  однією з вагомих медико-соціальних проблем. Це захворювання становить серйозну проблему не тільки для України , але й для всього людства.
Учасники заходу дійшли висновку, що  основною причиною існуючої складної епідемічної ситуації в Україні є низький рівень життя і санітарної культури населення, недостатнє і неякісне харчування, зростання кількості бездомних і безробітних, недоступність медичної допомоги і ліків, проблеми системи охорони здоров'я та ін.  Бібліотекар спільно з учнями обговорили план дій: що,  потрібно робити, щоб уберегтися від туберкульозу.
Основною метою заходу  було  поглибити  знання учнів щодо поняття та  основних шляхів захворювання на туберкульоз, елементарних превентивних методів убезпечення себе від туберкульозу, а саме: відмовитись від шкідливих звичок (паління та зловживання алкогольними напоями); систематично загартовувати організм; уникати факторів, що знижують імунітет (стресів, неякісного харчування).
 Також для користувачів бібліотеки була оформлена виставка інформаційних матеріалів «Що ми знаємо про туберкульоз». Увагу до виставки привертали за допомогою міні-опитування «Як вберегтись від туберкульозу», яке проводилось бібліотекарем. Тим, хто бажав розширити свої знання з цієї теми, пропонувалось звернутись до виставки інформаційних матеріалів по профілактиці хвороби.
Саме такі заходи сприяють поширенню інформації про дану проблему людства, а отже зможуть зменшити кількість випадків інфікування та уберегти кожного ,хто турбується про власне здоров’я та здоров’я близьких. Але найголовніше, що отримав кожен учасник заходу – це знання, які є зброєю проти ворога на ім’я Туберкульоз!

Немає коментарів:

Дописати коментар