понеділок, 27 квітня 2015 р.

Літературна година «Микола Зеров: поет і час»

 

Всеукраїнська акція
«УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ  ЧИТАЄ»

Микола Зеров – один з найяскравіших представників «розстріляного відродження», знищений на піку слави й інтелектуальної активності. Літературознавці називають його метром київської «неокласичної» школи, ключовою фігурою в літературно-мистецькому процесі не тільки 1920-х – 1930-х років, але й всього ХХ ст. Підкреслюючи споконвічну належність України до європейського культурного циклу, Микола


Костянтинович був родоначальником професійного українського художнього перекладу. Його перу належать численні переклади з латинської, французької, англійської, польської, російської, білоруської мов. Велику увагу він присвятив вивченню поезії, зокрема сонету як найбільш досконалої форми в світовому поетичному спадку. Не меншу славу митець зажив власним поетичним доробком.   Про це все на літературній годині «Микола Зеров: поет і час»  приуроченій  до 125- річчя від дня народження Миколи Зерова   присутнім учням ЗШ №6 розповідала бібліотекар .
Підлітки - читачі мали можливість зробити біографічний екскурс по життю і творчості  одного з найяскравіших українських поетів модерної доби, немовби пройшли нелегкими життєвими і творчими шляхами репресованого в 1930-х роках лідера школи київських неокласиків, який мав викличну сміливість плекати в добу диктатури пролетаріату ідеали чистого мистецтва, припадаючи до життєдайних джерел європейської культури.   Доля пов’язала Миколу Зерова з Кіровоградщиною  -  в 1914 році його  призначили вчителем історії та латини в Златопільській (тепер  Новомиргородській ) чоловічій, а з осені 1916 року – ще й жіночій гімназіях.
Навесні 1935 року Миколу Костянтиновича заарештували, він був розстріляний 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох. Так на піку слави, у розквіті творчого потенціалу влада знищила талановитого літератора і педагога, ерудита, одного з генераторів українського культурно-мистецького процесу ХХ ст.
Учням були представлена  література з книжкової виставки, яка експонується в  районній бібліотеці «Мислитель у поезії».
Творчість Миколи Костянтиновича Зерова не вивчена до кінця. Тільки окремі вірші поета ми маємо змогу прочитати. Сучаснику не відомі його літературно-критичні та наукові статті. Не всі переклади дійшли до нашого часу. Одним словом, творча спадщина найінтелектуальнішої людини епохи чекає свого дослідника.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар