середа, 20 травня 2015 р.

Година інформації «Пізнай про Європу більше»

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу щорічно у третю суботу травня, починаючи з 2003 р. Свято це відзначається і в Україні, як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй нашого континенту.
Долучилися до Європейських цінностей і учні ДНЗ ПТУ №40 на годині інформації "Пізнай про Європу більше". 
Бібліотекар розповідала, що зазвичай святкування Дня Європи у містах України відбувається так: на великий площі облаштовується
«Європейське містечко», воно складається з павільйонів, що представляють держави-члени ЄС. У павільйонах можна познайомитися з  географією, культурою, історією  найбільших міст держав-членів ЄС, проводяться вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовуються «куточки національних страв» тощо.
Тож, у традиціях святкування, учні познайомилися з культурою та звичаями однієї з країн Європи, нашою найближчою сусідкою - Польщею.  
Із зацікавленістю діти слухали про найбільші міста, свята, памятні місця  дев'ятої за розмірами європейської країни, якою є Польща. А ще – про вісімку
пам’ятників, які занесені в Список світової культурної спадщини ЮНЕСКО: це й Варшавське Старе місто, відновлене з руїн після Другої світової війни, й семиповерхові підземні соляні печери Велички, й Торунь із її численними готичними будинками, й замок хрестоносців у Мальборці, й фортеця Замосць, й Біловезький заповідник, й самий великий гітлерівський концтабір Освенцим (Аушвіц-Біркенау) тощо. 
 Тож, усі учасники заходу ближче познайомилися з таким чудовим святом, як день Європи, отримали позитивні емоції, цікаву інформацію, приємні враження.

Немає коментарів:

Дописати коментар