четвер, 21 травня 2015 р.

Огляд творчості лауреатів державної премії України ім. Т. Г. Шевченка «З високим ім’ям Кобзаря»

Ми маємо велике щастя, що народилися і зростаємо на такій чудовій, щедрій, мальовничій землі - на нашій  славній Україні!
Немає життя без України, бо Україна –це земля, яку не вибирають,  Україна - це доля, яка випадає раз у житті. Найціннішим для кожної  держави є її народ… Здавна весь світ захоплювався  талановитим українським народом.                               Образ України постає з чистих степів і глибинної  чорноземної скиби, з пісні  задушевної, яка чистим  джерелом  лине по світу, прославляючи її.
А ще багата вона своїм  талановитим  народом.
Тож  і сьогоднішня розмова піде про людей, які на весь світ прославили  нашу Батьківщину.
На сьогоднішній  зустрічі  з учнями 10 класу  загальноосвітньої школи №4 бібліотекарі розповіли про людей, яких об`єднало одне ім’я - Тарас  Григорович Шевченко. Всі вони – видатні і талановиті постаті української культури, які своїми творами збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність. Працівники бібліотеки познайомили учнів з історією Національної премії України імені Тараса Шевченка (Шевченківської премії) як державної нагороди України, найвищої творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва та творами наших земляків, які відзначені цією нагородою. Це зокрема  письменники: Козаченко Василь Павлович  - за цикл повістей «Листи з патрона»;
 Федір Кузьмич Сарана  -  « Шевченківський словник» у двох томах;  Володимир Олександрович Базилевський    - за книгу «Вертеп».
Григорій Джамалович Гусейнов  -  Національна  премія 2006р.
Дмитро Йосипович Іванов   - лауреат Шевченківської премії  2010 та ін.    
Учні дізналися про Кіровоградський літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого, де зібрано відомості про лауреатів Шевченківської премії наших земляків та проводяться тематичні виставки.
Україна дає могутність,  духовні крила багатьом митцям, які вміють побачити в житті високе й величне, що підносить гідність людини, возвеличує й робить її щасливою.  Художній дивосвіт наших українських лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка - це тріумф розуму, таланту, народного духу, величі землі - колиски неперевершених майстрів,  які гордо можуть сказати: “У мого життя стійка основа!”.
О, Боже, дай повік любити край,
 Де квітка, пташка і зелений гай,
 Де кожна віра в тій землі дитина
Живе єдиним словом –Україна!

Немає коментарів:

Дописати коментар