понеділок, 25 травня 2015 р.

Іформаційно-краєзнавча година „Господар хлібного поля”

До 100-річчя від дня народження Двічі Героя Соціалістичної Праці              О.В. Гіталова.
  Якщо хтось і справді вартий називатися Видатним Кіровоградцем, то це людина від землі, славний хлібороб Олександр Васильович  Гіталов.  У 50-80 роки ХХ століття його знав увесь Радянський Союз та й не тільки… Життя його було схоже на легенду про великого трудівника, добротворця,  хлібороба. Чомусь у гонитві за «видатними» ми забуваємо тих, хто приніс славу області та Україні. Мистецтво обробляти землю зробило його кращим з кращих.
Враховуючи значний внесок О.В.Гіталова у розвиток сільського господарства i економіку країни та з метою виховання підростаючого покоління на прикладі трудового подвигу Олександра  Гіталова, з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Двічі Героя Соціалістичної Праці О.В. Гіталова  в бібліотеках району проводиться  комплекс заходів.
Учасниками іформаційно-краєзнавчої години „Господар хлібного поля” стали  старшокласники  ЗШ №4. Під час   зустрічі працівники районної  бібліотеки  розповіли присутнім  про історичні факти з життя, значний вклад О.В.Гіталова у розвитку Новоукраїнського району,  його вшанування.
 
Новатор колгоспного виробництва, один з ініціаторів комплексної механізації оброблення сільськогосподарських культур, бригадир тракторної бригади колгоспу імені ХХ з'їзду КПРС -  народився 27 травня 1915 року в сім'ї селянина-бідняка в селі Татарівці (нині Комишувате) Новоукраїнського району на Кіровоградщині. Підлітком почав працювати в колгоспі.
З зацікавленістю старшокласники ознайомилися з матеріалами  книжкової виставки «Золотим рукам вклоняється земля», яка експонується на абонементі в районній бібліотеці.   Знаменитий гіталовський нарис "Дума про хліб" (1972 рік), який вивчали в навчальних закладах, у трудових колективах, армійських підрозділах, у керівних структурах, облетів весь світ.  О. В. Гіталов автор публіцистичних творів «Земле моя» (1971), «Слово до юного друга» (1977), «Наша передова - поле» (1986) та інші. Його пам'яті присвячено публіцистично-документальну книгу «О. В. Гіталов» (Кіровоград, 1999).      Він не будував собі особняків, але для села, районного центру та області зробив багато. Із його легкої руки було відкрито десятки шкіл, дитячих садочків, клубів, магазинів, інших об'єктів соціальної сфери. З нагоди 100-річчя  з дня народження   О.В. Гіталова на будівлях центрального Палацу культури «Ювілейний», терапевтичного  корпусу центральної районної лікарні, залізничного вокзалу відбулося  урочисте встановлення пам’ятних  меморіальних дощок.                                                                                  
 Помер Олександр Васильович 17 березня 1994 року. Похований у рідному селі. Із квітня 2005 року кращим хліборобам вручається обласна  премія імені Гіталова   та районна премія.                                                                                 
Захід був цікавим та пізнавальним, сучасна молодь повинна знати хто і як вирощує хліб, якими зусиллями дістаються врожаї. Відродимо хліборобську славу степового краю!

Немає коментарів:

Дописати коментар