середа, 27 травня 2015 р.

Ретро – погляд «Людина з легенди»

До 100-річчя від дня народження Двічі Героя Соціалістичної Праці              О.В. Гіталова 
Районна бібліотека продовжує комплекс заходів з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Двічі Героя Соціалістичної Праці Олександра Васильовича  Гіталова,  який протягом десятиліть був символом Хлібороба в Україні та за її межами.
Новому поколінню українців мало відомо щось про знаменитого хлібороба минулого століття.  Для  сьогоднішньої  молоді це ретро - погляд,  мандрівка у минуле,  у 50-80-ті роки ХХ століття. Цю мандрівку  напередодні ювілею О.В. Гіталова  в читальній залі разом із працівниками бібліотеки  здійснили молоде покоління нашого степового краю, учні  8кл.ЗШ №8 (класний керівник Руденко Л.В.),  ровесники  шкільної   виробничої  бригади імені Гіталова  в       Комишуватому.       
Сьогодні О.В. Гіталов – «Людина з легенди», яка через усе життя пронесла вірність рідній Землі, любов до людей. Він поєднав у собі виключну працьовитість, вміння долати труднощі, надійність, відповідальність з яскравим організаторським хистом і мисленням державного діяча.
Мультимедійну презентацію бібліотекар доповнювала  цікавими фактами з життєвого літопису знатного механізатора країни,  роздумами навколо цієї легендарної постаті.     Діти уважно слухали розповідь про українського механізатора,  народного інженера,  як із  захопленням називав його Гарст , американський  фермер, у якого Гіталов  у кінці 50-х знайомився з досвідом вирощування кукурудзи.
До молоді, яка починала працювати в колективі,  Дід - так по-домашньому, як родича, називали  Гіталова в селі,  ставився з батьківською турботою, закріплював новачків за досвідченими механізаторами. Його девіз був: «Кадри - основа всього».  Комишувате  називали степовою академією. Вчені випробовували тут зразки нової сільськогосподарської техніки, перш ніж пустити її в серійне виробництво. Академіки й професори прислухалися до зауважень народного інженера. У численних нарисах та документальних фільмах Гіталова величали степовим орлом, новатором, справжнім господарем землі.  Спогадами про Олександра  Васильовича в документальному фільмі, створеному до його 90-річчя,  який


переглянули присутні на заході, поділились механізатори його бригади, колишні керівники району, діти і директор Комишуватської школи.

Бібліографічний огляд, який провела бібліотекар   по сторінках краєзнавчих матеріалів,    став хорошим доповненням до знань, які отримали діти під час своєрідної мандрівки    в минуле  знатного механізатора.    
Метою  заходу було виховання в молоді поваги  та гордості за старше покоління, формувати патріотичні почуття,  сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї  малої батьківщини, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни. Такими постатями    як  О.В. Гіталов, ми  маємо пишатися.  Вшановуючи нашого земляка, ми продовжуємо його світлу Думу про хліб.

Немає коментарів:

Дописати коментар