пʼятниця, 26 червня 2015 р.

Історична мандрівка "Основний закон країни - Конституція України"

    28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої країни як День Конституції, день невмирущої волі українців мати свою державність, бути суверенними серед інших вільних народів Європи і світу. Інакше кажучи, ця дата стала могутнім акордом у самоствердженні України як держави-нації. Чинна Конституція України пройшла складний шлях становлення і розвитку. 

     До цієї дати в читальній залі бібліотеки оформлена  книжкова виставка-роздум «Я – Держава  - Суспільство». Користувачам презентована правознавча, історично-довідкова література, література про історію Конституції України, добірка  матеріалів про гетьмана України Пилипа Орлика та його першу Конституцію.  Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського конституціоналізму.

       Напередодні цього свята в читальній залі центральної районної бібліотеки проведено  історичну мандрівку «Основний закон країни – Конституція України». Присутні згадали багатовікову історію державотворення України, зокрема цікаві факти створення її конституції. Адже, ця подія закріпила правові основи незалежності нашої країни, її суверенітет, територіальну цілісність,  стала найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяла подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.   

    У дитячому віці неможливо знати детально всі закони, лиш основне, що їх стосується, вони повинні знати. Бібліотекар розповіла як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною,  ознайомила з історією створення герба, прапора та гімну України.

Немає коментарів:

Дописати коментар