понеділок, 8 червня 2015 р.

Краєзнавче асорті «Земле степова, рідний краю мій»

Прийшло літо   -  пора відпусток та шкільних канікул. Літо – це велика перерва для школярів, яка дана їм для зміцнення здоров`я і духовного   зростання.   А літні канікули – гаряча пора для бібліотекарів,  коли дітей  не тільки обслуговують книгою, а й для них організовують цікаве і змістовне   дозвілля.      «Літо в бібліотеці»  -   місце, де можна цікаво, корисно, а головне - весело провести свій літній відпочинок, де бібліотекарі знайомлять  молодших читачів зі світом книг, намагаючись проводити цікаві екскурсії, мультимедійні презентації    та вікторини .
У перші дні літа    в гості до нас завітав літній табір відпочинку ЗШ №1 на краєзнавче асорті  «Земле степова,  рідний краю мій»,  яке замовили вчителі вихователі (бібліотека продовжує реалізацію регіонального  проекту «Історія рідного краю»).   Для цього «десантування» нового покоління учнів   до бібліотеки,   бібліотекар  підготувала         краєзнавчий калейдоскоп  «Рідний край  свій пізнаємо»,  з якого  вони  дізналися про книги, які знайомлять з історією Кіровоградського  краю,  Новоукраїнщини,  з її видатними людьми,   зокрема представила   краєзнавчі видання  центральної районної бібліотеки, брошури  та буклети : «Видатні люди Новоукраїнщини», «Письменники – земляки степового краю», «З любов’ю до рідної землі» та ін.    
Учні також     здійснили літературну подорож   -  ­їм було презентовано проект «Письменники - земляки степового краю».  Увагу присутніх було звернуто на  книги поетів – земляків,  зокрема книги місцевого краєзнавця,  учителя історії, директора  Новомиколаївської  ЗШ Ковирьова А.І. : «Новоукраїнщина: історія і сучасність», «Нарис з історії Новоукраїнського краю»,  та інші. Також  учні познайомились з новими збірками місцевих поетів Каті Нікітченко,  презентація якої відбулась в нашій бібліотеці та Олександра Антоненка, які він присвятив до Дня міста   - вже відомі свої вірші, і зовсім свіжі творіння, яких не бачив ще жоден читач. Серед них чудові ліричні поезії, присвячені рідному місту.
Школярі проявили велику зацікавленість, тому що більшість імен    наших земляків їм відкривались вперше : знайомились  з  віршами   поетів – земляків, обговорювали  їх та вислювали свою думку , ставили багато запитань..
Перегортаючи сторінки краєзнавчої мандрівки,  учні зрозуміли, що їм в майбутньому зберігати і примножувати історію свого краю,  свого  міста. Захід видався цікавим та насиченим, кожен   учасник  поповнив багаж своїх знань.
Літо в бібліотеці тільки починається! Попереду на нас чекають ще багато зустрічей з нашими читачами, де підлітки  зможуть проводити вільний час: розважатися, грати в ігри,  дивитися мультфільми, ділитися своїми враженнями, спілкуватися в соцмережах: «Вконтакті», «Скайпі», «Однокласниках».  Наш колектив радо ознайомить їх їз безліччю цікавинок у світі книги. Приходьте, відпочивайте, приймайте участь у бібліотечних заходах. Читайте!

Немає коментарів:

Дописати коментар