вівторок, 15 вересня 2015 р.

Новоукраїнці 245!

12 вересня  -  День Міста.  В  2015 році Новоукраїнці  245!
Новоукраїнка – одне з найкрасивіших місць в Україні. Тут, на цій землі наше коріння. Ми повинні досконало знати його історію, мову, культурну спадщину, народні традиції і звичаї. 
До  Дня міста Новоукраїнка  в читальній залі бібліотеки  оформлено книжкову виставку  «Дні і роки: історії кроки».  Книги, періодичні видання, ілюстративні матеріали з Інтернету, з якими знайомилися користувачі, допомогли побачити минуле і сучасне   міста,  пам’ятні місця,  пригадати імена і постаті видатних людей краю.

Тему любові до свого  рідного міста продовжив  історико-краєзнавчий альманах  «Мій край легендами і славою овіяний», присвячений історії міста , сьогоденню Новоукраїнки, підготовлений  працівниками ЦРБ спільно з краєзнавчим музеєм. На захід завітали девятикласники гімназії №7. Захоплено  слухали вони розповідь директора музею,   Гаращенко М.О. І ніби  поставали перед  очима  молодого покоління і   шанець Павлівськ, і поселення Новопавлівськ .     У 1770 р. для захисту Нової Сербії з Півдня була створена російським  урядом система  фортець і шанців (за проектом інженера французького походження Де-Боскета ) до якої входили  і шанець Павлівськ та укріплення Чорноташлицьке. З цього року  починається відлік  офіційної історії  міста Новоукраїнка. Спочатку це був порівняно невеликий шанець (3,2 десятини ) чотирикутної форми з капонірними фронтами (земляними валами) довжиною 75 сажнів (приблизно 160 м.), які захищались 10 гарматами. Укріплення розмістили на правому березі р. Помічної, недалеко від  впадіння  р. Грузької  в Чорний Ташлик. Зацікавила учнів історія млина Варшавського, винних погребів,  постать самого Варшавського та його  благодійна діяльність та багато іншого.
Новоукраїнка  – місто з величним історичним минулим, має свою символіку, має славну трудову історію та гарні традиції, росте і розвивається, незважаючи на всі труднощі. 
Учні мали  можливість переглянути  книжкову виставку,   бібліотекар зробила огляд  найцікавіших публікацій з історії міста, автором яких є відомий  краєзнаець директор  Новомиколаївської ЗОШ Ковирьов А.І.

Також  було презентовано  нову    збірку місцевих  поетів, сигнальний екземпляр  «Новоукраїнка поетична»,  випушену  до Дня міста   - вже відомі вірші, і зовсім свіжі творіння, яких не бачив ще жоден читач. Серед них чудові ліричні поезії О.Антоненка, В.Логвіненко, І. Косих, А.Заборцева та інших,  присвячені рідному місту.
На завершення  зустрічі було проведено краєзнавчу вікторину  «Ти з дитинства наймиліша, наша рідна сторона».
Новоукраїнка  - наше улюблене місто. Радіємо, що Новоукраїнка   щодня змінюється на краще. Пишаємося нашим містом, його чудовою громадою, тим , що ми -  новоукраїнці!  День Міста - свято для всіх!


Немає коментарів:

Дописати коментар