середа, 2 вересня 2015 р.

Урок патріотизму «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!»

1 вересня - це незабутній і хвилюючий день для учнів , які вступають у світлицю знань – школу.  Для працівників центральної  районної бібліотеки уже стало традицією щорічно 1-го вересня проводити Перший  урок.
Кожній людині мила своя сторона. Земля, на якій ви народились, є рідною для вас, бо на ній живуть ваші мама і тато,  ваші рідні  – ваш рід, ваша родина. Родина до родини – то і є  народ.
Такими милозвучними словами було розпочато перший урок  - урок патріотизму «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!»,   проведений  в читальній залі бібліотеки для  учнів 8 - 9 класів   ЗШ №1.       

Старшокласники дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України.   Революція Гідності довела, що український народ прагне свободи. Тепер маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого життя.
Інформаційний блок уроку  був присвячений  учасникам бойових дій,  землякам, які загинули на сході, захищаючи рідну Україну, свій край, всіх нас: Володимиру Мамадалієву,  Андрію Ткаченку, Євгену Шверненку, Максиму Бендерову,  Андрію Гурічеву,   Катерині Носковій та ін.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх тих, хто втратив життя у боротьбі за незалежну, соборну та єдину Україну.
Перед присутніми виступив учасник АТО, земляк   Сергій Метелиця.     Затамувавши подих, слухали учні  про те, що довелося йому побачити і пережити, захищаючи незалежність України.   Сергій цікаво та змістовно розповів про патріотизм наших воїнів на передовій, відповів на численні запитання присутніх. Старшокласники  свідомо не розпитували його  про пережите, а більше  цікавилися  сучасним озброєнням  армії, звичайним побутом  солдат та про потрібну їм допомогу.
Із розповіді воїна   учні  зрозуміли,   що солдати залишаються звичайними, чуйними і  відкритими  людьми, які радіють кожній дитячій посмішці, які люблять життя  і  хочуть  миру і що допомогти армії,  бійцям, може кожен із нас,  хто має в серці бодай трохи любові і здатен нею поділитися.  Адже  матеріальні  речі – суттєві, проте значно вагоміше те, що в душі!  Просто потрібно мати бодай крихту любові – до Батьківщини,  до ближнього. Любові до життя...
На це звернув увагу старшокласників і  міський голова О.О.Корінний, який також закликав їх долучатися  до волонтерського руху  по збору допомоги українським військовослужбовцям,  радив цінувати своїх рідних і близьких і завжди залишатись патріотами своєї Батьківщини.  Сергію Олександр Олександрович вручив подарунок – власний годинник  з символікою міста.
Доповнювали захід – мультимедійна презентація «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!»,  патріотичні відеоролики,  книжкова виставка  «Це моя і твоя Україна»,  інформаційні викладки    та фотографії краєзнавчого музею «Нові часи – нові герої».
Слова вдячності  воїнам-захисникам,  здоров’я,  удачі, щастя та мирного неба над  головами висловила  педагог – організатор школи Сидоренко Н.В.   
Тож  хай  Бог  боронить наших  захисників.  Ми віримо, що  дуже  скоро  всі  вони  повернуться  додому і тільки   переможцями.
На згадку про зустріч присутні з великим задоволенням фотографувались та влаштували невеличкий  патріотичний флешмоб.

Такі заходи допоможуть молодому поколінню на прикладі своїх краян  зрозуміти, що «патріот» – це не просто слово, а  стан душі, навчатимуть  шанобливому ставленню до Батьківщини  та відчуттю гордості за  захисників Вітчизни  і готовність, якщо це буде потрібно, стати на її захист.

Немає коментарів:

Дописати коментар