понеділок, 12 жовтня 2015 р.

Практичне заняття «Створення буклетів у програмі MSPublisher»


Сьогодні бібліотеки як інформаційні центри покликані створювати необхідні умови на вільне отримання інформації із загальнодоступних джерел. Успішне вирішення цих завдань пов’язане з активним впровадженням і використанням у бібліотеках комп’ютерної технології, що дозволяє в більш широких масштабах організувати забезпечення інформаційних потреб читачів.
Останнім часом почастішали звернення користувачів ЦРБ за допомогою у створенні буклетів. Тому  з метою набуття вмінь та навичок створення буклетів в середовищі застосування MSPublisher для користувачів ЦРБ було проведено практичне заняття «Створення буклету у програмі MSPublisher».
Застосування MSPublisher містить велику кількість зразків макетів і шаблонів стандартних публікацій. Користувачі при роботі в середовищі Publisher використовували майстер публікацій. Таким чином присутні використовуючи запропоновані макети, вчились самостійно виготовляти буклети.
Цікавою та корисною для присутніх виявилася інформація бібліотекаря стосовно розробки буклету: створення логотипу, розміщення контактної інформації, графічних матеріалів (слайдів, фото, кліпів, графіків, діаграм) та текстової інформації.
Здобуту інформацію старшокласники вирішили закріпити на практиці, спробувавши самостійно підібрати текстову і графічну інформацію для буклету;  розташувати в логічній послідовності етапи обробки окремих елементів буклету а також погодились з тим, що при складанні буклету  яскраво виразна обкладинка прикрашає видання і привертає до нього більше уваги.  
Буклет - маючи різні розміри, обсяг і варіанти фальцювання є досить зручним і охоче використовується читачами, учнями, педагогами.
Отже, виготовлення буклетів є одним з найбільш розповсюджених та ефективних видів видавничої продукції.


Немає коментарів:

Дописати коментар