четвер, 12 листопада 2015 р.

Тиждень української мови

Ми живемо в Україні і нашу рідну мову, мову предків, ми повинні знати і шанувати, не дивлячись на те, що спілкуватися ми можемо будь-якою іншою мовою.
День української писемності та мови був заснований ще в 1997 році, згідно з Указом Президента , і відзначається щорічно 9 листопада. Це свято на честь літописця Нестора, який вважається вчителем знаменитих Кирила і Мефодія - творців слов’янської азбуки і писемності.     

Щорічно центральна бібліотека долучається до відзначення Тижня української мови, організовуючи книжкові виставки, перегляди, презентації.
Цьогоріч працівники бібліотеки для  учнів  Новоукраїнської гімназії №7 провели історичний екскурс «Моя люба мово, мово українська» . Бібліотекар ЦРБ акцентувала увагу присутніх на значимості Дня української писемності та мови для кожного українця, та представила гостей свята. Присутні познайомились з історію свята, багатством і милозвучністю мови українців, красою  і пісенністю українського слова,  ролллю слова в житті людини, поринули в нелегкі часи, коли українцям заборонялось розмовляти та  писати рідною мовою.  

Під час заходу звучали українські пісні, що підтримували гарний настрій присутніх.  Прикрасою свята став виступ співочого дуету сім'ї  Усових. Кожен присутній відчув, яким неоціненним скарбом є рідна українська мова. Адже доля української мови сумна і героїчна водночас.
       


Зацікавила присутніх барвиста відео –презентація «Живи українська мова, мова колискова!». Діти із задоволенням відповідали на запитання слайд-вікторини «Мова- життя основа».  


       Як засвідчує історія, мовне питання в Україні завжди було гострим, не раз йшлося про знищення мови: видавалися укази і заборони. Разом із бібліотекарями читачі згадали імена тих, хто свого часу боронив рідне слово та своєю творчістю утверджував право на існування української мови, хто всією душею відчував її багатобарвність, розмаїття та красу.
       


 
Під час проведення Тижня української мови  щоб акцентувати увагу молоді на те, що рідна мова є основною ознакою нації і формує національний менталітет, зберігає культурні здобутки та звичаї і є живим свідком історії народу проведено також і  урок сучасності «Там, де живе рідна мова, живе український народ» .
Тематична бесіда «Джерела української писемності» зацікавила читачів екскурсом в історію становлення писемності в Україні. Учні дізналися як розвивалася писемність в Україні ознайомилися з першими рукописними і друкованими книгами. Бібліотекарі закликали любити книгу, цінувати рідну мову, пізнаючи світ через слово, завжди пам’ятати про високу роль мови в духовному зростанні особистості.

       



        На закінчення циклу заходів, присвячених Тижню української мови, було проведено філологічну гру «Що прикрашає нашу мову?». Діти активно прийняли участь у заходах: декламували вірші, приказки, прислів’я, відгадували загадки, слухали українські пісні.

      Підсумовуючи, хочемо побажати: майте сміливість серцем і душею впевнено сказати «Ми – українці!». Плекаймо всі разом ту мову, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар