середа, 18 листопада 2015 р.

Бесіда настанова «Як не стати жертвами насильства»

Сім'я , родина… Саме з родини починається процес засвоєння дитиною суспільних норм і культурних цінностей. Переважно від соціального мікроклімату в сучасній сім'ї, духовного й фізичного становлення в ній  залежить успішність розвитку  дитини.
Домашнє насильство, або насильство в сім'ї, — це  дії одного чле­на сім'ї стосовно іншого, які порушують громадянські права та свободи людини, або які призводять до фізичного, психічного чи морального страж­дання.

Українське суспільство переживає не найкращі часи, сьогодні ми все частіше можемо спостерігати  насильство в родині, підвищену агресивність підлітків, вживання наркотиків, алкоголю, розкуту сексуальну поведінку дітей та підлітків. Усе це знаходить своє вираження в стосунках між дітьми та дорослими. У засобах масової інформації все частіше з’являються новини про нестерпну жорстокість, носіями або жертвами якої є неповнолітні діти.
Центральною районною бібліотекою  спільно з Новоукраїнським районним  центром соціальних служб  сім’ї, дітей та молоді та районним управлінням юстиції в рамках заняття клубу «Підліток» проведено бесіду -  настанову «Як не стати жертвами насильства» для учнів ЗШ№8 .
Насильство є порушенням прав людини. І мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про інші  (економічне, сексуальне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити,  адже воно часто  приховується  від інших під страхом знову бути покараним,  або почуттям сорому. Але якщо бути уважним, тоді є шанс розпізнати його...Під час бесіди учні  пригадали визначення таких понять, як «насильство», «види насильства», «суб‘єкти насильства».  Також  діти прослухали  інформацію  про свої права, дізналися про деякі аспекти сімейних відносин, отримали відповіді на запитання, а також повідомлення  про те, куди можна звертатися по допомогу.  Учням  було запропоновано до обговорення  ситуації , які містять ознаки насильства  та шляхи виходу з них. У підсумку закріпили і поглибили знання про права людини, про насильство та його види; сформували навички правомірної поведінки, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку.

Немає коментарів:

Дописати коментар