вівторок, 24 листопада 2015 р.

Арт-простір «А у художника своя є мова»

В рамках  клубу « Ліра»  районна бібліотека провела чергове засідання   - арт-простір «А у художника своя є мова» -  з учнями 10-А кл. ЗШ№6.  Захід відбувся   з нагоди визначних і ювілейних дат від дня народження і   присвячений творчості двох  художників : 175–річчю Клода Моне    та 540-річчю Мікеланджело Буонарроті.  Під час заходу  присутні мали прекрасну нагоду доторкнутися  до творчості
Творчість Клода Моне  -  основоположника імпресіонізму викликає дедалі більше зацікавлення сучасного глядача. Роботи Моне відзначаються свіжістю і багатством кольорів. Він запам’ятався у світовій історії перш за все, як революціонер у мистецтві, який першим розвинув нові технічні прийоми у малюванні, першим використав нову теорію кольорової гами, першим став зображати об’єкт по декілька разів при різному освітлені та погодних умовах. Його всесвітньовідомі «Дикі маки поблизу Аржантею» (1873), «Будівля парламенту у Лондоні (Вестмінстерський палац)» (1904) та серія полотен «Водяні лілії» (1904-1919) відносять до найдорожчих у світі. Спадщина, яку Клод Моне залишив після себе, вважається справжнім надбанням всього людства, її розміщено по всіх музеях світу та приватних колекціях. Про все це дітям розповіла бібліотекар  .
Друга сторінка арт простору -   портрет Мікеланджело Буонарроті (1475-1564) - відомий на весь світ італійський скульптор, художник, архітектор і мислитель. Мікеланджело вважається одним з найяскравіших і видатних представників епохи Ренесансу. Його твори вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження ще за життя самого майстра.  Мікеланджело майже 89 років, цілу прожив епоху, від періоду Високого Відродження до початків Контрреформації. За цей період змінилося тринадцять Пап Римських — він виконував замовлення для дев'яти із них. Збереглося багато документів про його життя та творчість — свідчення сучасників, листи самого Мікеланджело, договори, його особисті й професійні записи. Найбільш відомими роботами Мікеланджело є: Битва кентаврів (Мармур. 1492. Флоренція, Музей Буонарроті), Давид (Мармур. 1501-1504. Флоренція, Академія витончених мистецтв), Страшний суд( Сикстинська капела. 1535-1541. Ватикан), П'єта (Положення в труну) собору Санта Марія дель Флоре (Мармур.1547-1555. Флоренція, Музей Опера-дель-Дуомо) та ін.
Одним із наймонументальніших творів митця є фрески стелі Сикстинської капели, про які Гете сказав, що: «не побачивши Сикстинську капелу, важко собі наочно уявити те, що може зробити одна людина», а Вільям Дюрант писав, що у своїй єдності вони — «найбільше досягнення людини в історії живопису. Серед його архітектурних звершень — проект купола Собору Святого Петра, сходи бібліотеки Лауренціана, площа Кампідольо та інші. Дослідниками вважається, що мистецтво Мікеланджело — це мистецтво, що розпочинається і завершується зображенням людського тіла.
Цікавим доповненням до портрету митців  стала демонстрація аудиторії слайд презентацій про їх життєвий та творчий шлях.  Але набагато цікавіше перегорнути сторінки книги власноруч, тому  бібліотекар звернула увагу учнів на книги, які висвітлюють життя і творчу діяльність  художників, які є в арсеналі бібліотеки.
Твори митців збагачують духовно, випромінюють красу і життєву енергію, над якими не владен час.
Кожен з присутніх почерпнув для себе багато цікавого та корисного.

Немає коментарів:

Дописати коментар