понеділок, 23 листопада 2015 р.

Урок мужності «Революція Гідності:ми маємо пам’ятати»

21 листопада в Україні відзначають  День Гідності і Свободи на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Майдан 2004 року розбудив Україну. А Революція Гідності 2013 року довела нашу європейськість, незламність духу, гідність та наше прагнення до свободи. Два роки тому українці перетворили столичний Майдан на серце революційних подій. Обурені рішенням уряду, громадяни не прийняли відмову влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС та вийшли на майдан Незалежності. Так розпочалася Революція гідності, яка ще живе в пам’яті українців.
94 дні Євромайдану, який із мирних протестів громадян переріс у масове криваве протистояння за право називати себе українцями та гідно жити у власній країні.
З метою відзначення річниці «Революції Гідності» в 10-му класі ЗШ№6 було проведено урок мужності «Революція Гідності:ми маємо пам’ятати», метою якого було утвердження в учнів ідеалів свободи і демократії, виховання почуття національної свідомості, а також віддання належної шани патріотизму й мужності людей, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Бібліотекар розповіла про факти, які відтворювали події майдану,  поговорили про гідність українців і про те, як  за неї боролися. Молоде покоління українців і уявити не могло, що про збройні конфлікти знатиме не з підручників історії, а з власного досвіду, набутого на передовій під час цієї неоголошеної війни.
Зима 2013–2014 року повністю змінила українське суспільство. Майдан дав людям різного віку віру в свої сили та міцно об’єднав однодумців заради досягнення спільної мети.
Захід супроводжувався відео-роликами про Майдан. Усім відома пісня «Пливе кача» вкотре розбудила тривожні спогади. Згадали Героїв Небесної Сотні та усі воїнів, що загинули на Сході України заради миру і злагоди країни, в тому числі і наших земляків.
Підводячи підсумки,  бібліотекар наголосила, що Майдан став символом боротьби, символом прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. Герої небесної сотні віддали своє життя за кожного з нас, поклавши душу і тіло на вівтар за свободу своєї країни. Ми про це повинні завжди пам’ятати.  Ще недавно ніхто не міг уявити, що українці здатні так міцно згуртуватися, ризикуючи власним здоров’ям і життям у захисті цілісності України, підтримуючи рідну армію, лікуючи поранених, допомагаючи переселенцям. Ми пережили анексію Криму та кровопролиття Донбасу. Зараз живемо у напруженому ритмі так званого перемир’я.
...І мовчки сотня непокорених героїв
відходила у чисті небеса,
і погляди знесилених мільйонів
дивились вслід  братам, батькам, синам.

Немає коментарів:

Дописати коментар