середа, 23 грудня 2015 р.

Літературні обрії НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЯ, СЛОВА…


Нещодавно Новоукраїнщину відвідали член спілки письменників України, поетеса, перекладач, жителька Кіровограда Антоніна Корінь та поет-бард, учасник АТО, житель м. Сквира (Київська область) Валерій Коваль.
…Як мільйони зірочок на барвінковому небі гуртуються в сузір’я, так і сотні тисяч слів розсипаються по білосніжних аркушах у вірші та прозу. Деякі з цих творінь стають світовими шедеврами, деякі - пророчими догмами, частина з них так і залишається лежати на бібліотечних полицях, припадаючи пилом смутку та тиші.
Чергове засідання районного літературного об’єднання «Ранок», вже вкотре зібрало повну читальну залу своїх прихильників. Розпочав засідання Олександр Антоненко історичним екскурсом у 90-ті роки, зачитавши, як виявилося, пророчі вірші О. Каєнка про зустріч поколінь, «братську любов» українського та російського народів. Послухали присутні і доробки того часу Р. Любарського та Ю. Лукашевського.
Згодом творча еліта району затвердила емблему літоб’єднання, заслухала місцевих гостей – М. Паскаря (с. Глодоси), Н. Резніченко (м. Новоукраїнка), О.Івашину (м. Новоукраїнка), С. Коляду (м. Новоукраїнка) та А. Гетьманека (м. Новоукраїнка).
З неабияким запалом та емоційністю продекламували свої «дітища» і запрошені гості - Антоніна Корінь та Валерій Коваль. Їх вірші передбачені для широкого загалу, оскільки відображають відомі кожному почуття та переживання. Порівняння та асоціації, використані в поезії, вражають своєю глибиною. Присутні із захопленням вслухалися в кожне слово, кожен рядок. Після відвідин подібних заходів, здається, непомітно змінюється навіть власне світобачення…
Насамкінець хочеться додати, що, починаючи з цього номера, редакція газети запроваджує рубрику: літератори рідного краю. У ній ми будемо знайомити жителів району з письменниками, поетами-початківцями, творчість яких справила на засідателів «Ранку» гарне враження.
                                                                              В. Лева – член літоб’єднання  «Ранок», кореспондент  тижневика «Новоукраїнські новини»

Немає коментарів:

Дописати коментар