четвер, 3 грудня 2015 р.

Година – застереження «ВІЛ/СНІД не для мене. Це вибір не мій»

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом . Це день, коли ми маємо нагадати собі, що кожні 10 секунд від цього захворювання помирає одна людина, і кожні 14 секунд одна дитина у світі стає сиротою внаслідок ВІЛ/СНІД.  СНІД - чума  ХХІ століття, одна з останніх страшних  епідемій нашої сучасності . Ця хвороба  відкрита у 80-х роках минулого століття. Зараз СНІД стрімко поширюється, на рахунку цього  захворювання вже  безліч мільйонів людських життів. Актуальна ця проблема і для нашої країни. Україна продовжує займати одне з провідних місць за темпами зростання епідемії  ВІЛ/СНІД. Офіційно зареєстровано 49 тисяч осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тисячі дітей у віці до 14 років. На відміну  від більшості, уражених інфекцією країн,  в Україні кількість ВІЛ – інфікованих серед молоді віком від 15 до 20 років продовжує зростати.
Різні питання, пов’язані з ВІЛ/СНІДом   обговорювались з учнями ЗШ №3 під час години – застереження  «ВІЛ/СНІД не для мене. Це вибір не мій» (в рамках районної цільової соціальної програми «Молодь Новоукраїнщини»). З  метою   ознайомлення учнів   із  захворюванням на  СНІД , шляхами зараження  та  засобами лікування, профілактики, розвитку  почуття  відповідальності та  виховання  високої  свідомості у  підростаючого  покоління,  бібліотекар розповіла про історію СНІДу, розкрила поняття «ВІЛ» та «СНІД», назвала шляхи передачі ВІЛ-інфекції та лікування  хворих на СНІД. Основним завданням зустрічі було застерегти підлітків від поведінки, що веде до зараження вірусом імунодефіциту. В ході зустрічі до уваги учнів  були представлені мультимедійні презентації «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!», «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом», «Скажемо «Ні»СНІДу разом!» , які доповнили розповідь бібліотекаря фактами та реальними прикладами з життя людей.
Наприкінці заходу була проведена вікторина «Що ви знаєте про СНІД?». Для школярів оформлена інформаційна викладка літератури «Зупинимо СНІД разом ».  Матеріали тематичної теки,  буклети, листівки, книги – дають зрозуміти молоді,  яку загрозу для життя несе ВІЛ/СНІД і переконують, що тільки здоровий спосіб життя, чистота у  взаєминах, обізнаність – найкращі методи профілактики СНІДу.
Цінуймо життя!

Немає коментарів:

Дописати коментар