пʼятниця, 29 січня 2016 р.

Історичний екскурс «Крути: трагедія, подвиг, пам'ять»

Так уже склалося, що день 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу.
Тим, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої держави  було присвячено  історичний екскурс «Крути: трагедія, подвиг, пам'ять», який  відбувся 28 січня у читальній залі центральної районної бібліотеки для членів  дитячого інтелектуального клубу. Із розповіді   бібліотекаря молодь дізналась про трагедію під Крутами,  де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства. 
Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський  курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути  - це Голгофа  українського студентства, української молоді,  це наша незагойна рана…  Найбільше вразили присутніх поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були ними страчені. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.
Також  учні   переглянули відеофільм "Пам'ятай про Крути", присвячений Героям Крут. Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі.   «Нас було тільки триста» – під такою назвою експонувалась літературно-художня виставка, на якій  представлені книги та періодичні видання бібліотеки та з якими ознайомились учасники заходу.
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща

Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.


Немає коментарів:

Дописати коментар