середа, 17 лютого 2016 р.

Година застереження «Кіберпростір. Небезпечні сайти. Будьте пильні!»

Клуб «Підліток»  

З кожним роком кількість користувачів світової мережі неухильно зростає. Більш того, разом із дорослими, доступ до комп'ютера отримують також і діти. І хоча на екрані комп'ютера Інтернет представляється дитині абсолютно віртуальним світом, в ньому існують загрози, здатні заподіяти реальну шкоду. На відміну від дорослих Інтернет-користувачів, діти можуть не усвідомлювати небезпек, які підстерігають їх у Мережі. Будь-яка дитина, що виходить в Інтернет, може
переглядати будь-які матеріали, а це можуть бути  насильство, наркотики, порнографія. Сторінки Мережі можуть  підштовхувати   молодь до самогубства, вбивств і багато-багато чого іншого, зав’язувати контакти з незнайомими людьми за допомогою чату або електронної пошти. Все це доступно в Інтернет без обмежень. Бібліотека приділяє особливу увагу питанням безпеки дітей, що є користувачами  Кіберпростору. На сьогоднішній день за статистичними даними  понад 60% дітей та підлітків щодня розмовляють в інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей, що працюють в режимі онлайн, готові поділитися приватною інформацією про себе і свою сім'ю в обмін на товари і послуги. А кожна п'ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників.
В рамках чергового засідання клубу «Підліток»  бібліотекарем було   проведено годину застереження «Кіберпростір. Небезпечні сайти. Будьте пильні!» для учнів  ДНЗ ПТУ №40. Під час заходу учні  ознайомились з правилами спілкування в Інтернеті, дізналися як можна убезпечити себе від небезпечних кібертехнологій, розвивали вміння спілкуватись у соціальних мережах та чатах.
 Визначили правила безпечного використання Інтернету, а саме:
        Нікому  не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього, мобільного телефону та ін..
        Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою  познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно сповістити  дорослих, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків, вчителя  або когось із близьких.
        Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію.
        Не відповідати на невиховані і грубі листи.
        Не заходити на аморальні сайти і не порушувати правила.
        Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
        Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
        Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Учні брали активну участь в діалозі, а також поділилися думкою про те, що Інтернет – найбільше у світі джерело інформації і розваг, величезний простір для творчості, незамінний помічник у навчанні. А наприкінці заходу, за допомогою питань, перевірили якість засвоєння отриманих знань та  обіцяли бути чемними користувачами.
Він неосяжний…Він збільшується…Він глобальний… Він стає частиною нашого життя… І все це про Інтернет. Адже це наймасовіше і найоперативніше джерело інформації, яке є прогресивним засобом спілкування і комунікації.

Немає коментарів:

Дописати коментар