понеділок, 22 лютого 2016 р.

Урок-реквієм «Народ мій є! Народ мій завжди буде!..»

Майдан – нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан – це прагнення жити за європейськими стандартами. За це Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей…  Страшна ціна. «Революція Гідності». Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади,  що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 р. та призвела до повалення тоталітарного режиму.      
Вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України – з такою метою  в читальній залі бібліотеки проведено урок –реквієм  «Народ мій є! Народ мій завжди буде!..»

У заході взяли участь  старшокласники  гімназії №7 та  учні ПТУ-40.
Розпочалася скорботна зустріч  відео «Герої не вмирають! Небесна сотня».
Учасники заходу пригадали хронологію подій, спостерігаючи за кадрами документального відеофільму «98 днів Революції гідності».
Їх назвали Небесною Сотнею – героїв,  які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня,  зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
Вшановуючи пам'ять героїв,  ведучі  розповіли про події   Революції  Гідності, ілюструючи розповідь кадрами кінохроніки,  відеокліпами:    «Реквієм Небесній сотні», «Плаче свіча…», «Україна  - це ти…»
На заході лунали проникливі вірші та звучав гімн «Небесної Сотні» — стара лемківська пісня «Гей, пливе кача… ».
 Пам’ять  про загиблих героїв Майдану  учасники заходу вшанували хвилиною мовчання, запалили свічу пам'яті.

Серед загиблих  наш земляк    з Бобринця,   Чміленко Віктор Іванович,  який захищав нас усіх,  нашу землю, а себе не вберіг і загинув смертю героя. Присутні також переглянули відеофільм із спогадами  рідних та його друзів.
Під час заходу присутні згадали воїнів – земляків, учасників АТО,  які продовжили боротьбу Героїчної Сотні . Серед них -   Олександр Чалапчій -   боєць з Кіровоградщини, який втратив ноги в зоні АТО, став Народним Героєм України,  увійшов у 18-ку героїв спецвипуску благодійного проекту «Viva! Переможці».    Про нього була наступна  сторінка уроку - відеосюжет програми ТСН «Місія здійсненна».            
Увазі слухачів  була презентована виставка-експозиція  « А  Сотню вже зустріли  Небеса…»,  на якій представлені матеріали про події , що відбувалися на Майдані.Бібліотекар провела огляд літератури та ознайомила присутніх із  добіркою книг сучасної патріотичної літератури про події 2013-2014 років – Революцію Гідності, а також розповіді про  захист незалежності України – книги про АТО. Ці збірки, які вийшли друком в українських видавництвах протягом 2014-2016 років, зовсім різні: документальна та художня проза, поезія, відверті жіночі романи і навіть новий timeline-роман, сформований на основі постів з Фейсбуку. Вони об’єднані однією ідеєю – вірою в становлення вільної, незалежної і єдиної України. Всі книжки - важливі, цікаві, дуже актуальні. Адже саме вони цементують український, а не нав'язаний ззовні, вимір сучасної історії. Саме вони найбезпосередніше змальовують нинішні події та наші почуття до них.
Придбання цих книг стало можливим завдяки отриманому гранту від програми «Активні громадяни» Британської Ради в рамках регіонального бібліотечного проекту «Єдина країна – Единая страна», який реалізує ОУНБ ім. Д. Чижевського. 
Патріотичне піднесення збудило в серцях дітей найщиріші почуття. Учні відчули себе частиною історії, що твориться разом з ними, пройнялись щирим співчуттям до учасників подій Майдану, сповнились духом патріотизму та почуттям гідності за свій народ .


 Захід  ще і ще раз підтвердив, що не міліє криниця патріотизму у наших школярів, вони гідні продовжувачі слави, подвигу і гідності всіх українців, хто боронив і боронить нашу Незалежність. Загиблі віддали свої  життя за всіх нас. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!

Немає коментарів:

Дописати коментар