понеділок, 8 лютого 2016 р.

Інформаційний реліз «Бібліотечні блоги та сторінки в соціальних мережах»

 Впровадження комп’ютерних технологій, надання доступу до електронних носіїв, використання Інтернету призвело до певних змін в обслуговуванні користувачів бібліотек. Діяльність сучасних бібліотек спрямована на задоволення різнобічних інформаційних потреб своїх користувачів. Постійно з’являються нові інформаційні продукти та послуги, за допомогою яких виконуються завдання, поставлені користувачами перед бібліотекою. Сайти, блоги, сторінки в соціальних мережах є візитівками бібліотек в мережі Інтернет та рекламою їх діяльності.
Віртуальному знайомству з діяльністю бібліотек був присвячений інформаційний реліз «Бібліотечні блоги та сторінки в соціальних мережах», який нещодавно проведено для відвідувачів інформаційно-ресурсного центру бібліотеки.
Присутні на занятті переконались, що всесвітнім лідером соцмереж є Facebook, але основна частина  користувачів соціальних мереж зосереджена в трьох великих проектах – „ВКонтакте”, „Мой мир” та „Одноклассники”. Також було відзначено, що соціальні мережі дозволяють спілкуватися з реальними і потенційними користувачами у звичному для них середовищі. Групи і сторінки дозволяють залучити користувачів до бібліотеки, достатньо швидко встановити неформальний контакт. Цікавою для користувачів стала інформація про те, як просувати свою сторінку у соціальній мережі та к як бути активним у соціальних мережах.
Також візитною карткою бібліотеки в Інтернеті є блог,  як простий інструмент для публікації новин бібліотечного світу.  Бібліотечний блог і багато інших блогів  створені для висвітлення своїх думок, подій, відношення до чогось, а саме особистість автора робить ресурс впізнаваним, оригінальним та цікавим.
Бібліотекар також наголосила, що на „території” Інтернету сформувалися свої правила поведінки, певні традиції, своєрідна культура спілкування, що має назву „нетикет”. Тому необхідно дотримуватись правил поведінки в Інтернеті, які складають етику спілкування.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар