понеділок, 15 лютого 2016 р.

Love-мозаїка «Перехрестя любові»

Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих — День Святого Валентина.
Цей день в Україні відзначають не так давно, але він став вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності.
Любов — почуття світле і добре. Вона може бути до Батьківщини, до рідного міста, до матері, до дівчини чи хлопця, і, звичайно, до книги, до читання. В цей день свої почуття ми висловлюємо — «валентинкою», листівкою у вигляді сердечка, яка є незмінним атрибутом романтичного свята. «Валентинка» — це освідчення в коханні, за допомогою добрих та щирих слів, написаних у ній. Якщо хтось соромиться сказати про свої почуття — на допомогу прийдуть квіти.
Саме до Дня Святого Валентина бібліотекарі Новоукраїнської центральної бібліотеки  разом з  бібліотекарем ДНЗ ПТУ №40 підготували для учнів закладу love-мозаїку «Перехрестя любові», що відбулася 11 лютого  у  святково прибраному залі  училища. Розпочалося свято із екскурсу в історію, присутні пригадали легенду про Стародавній  Рим, де жив  імператор Клавдій ІІ,  який планував завоювання нових земель, і змушував чоловіків залишати свої родини і йти на війну. Крім того, він забороняв священикам вінчати закоханих. Але один із них все-таки наважився порушити цей наказ і таємно продовжував допомагати з'єднувати закохані серця. Його звали Валентином. Коли імператор дізнався про це, він засудив священнослужителя до страти. З тих пір всі закохані вважають цей день — Днем Святого Валентина.  


Продовжила захід конкурсна програма - учні стали учасниками цікавих конкурсів «Ти без мене не ти, я без тебе не я», «Зрозумій мене без слів», «Стильний Валентин», «Лист коханій», «Всевидяче око», «Кулінарний», що були підготовлені працівниками бібліотеки. Також  кожен з учасників отримав від Купідона власне побажання любові, щастя, натхнення.
Увагу присутніх було акцентовано на те, що  такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Вони живуть на сторінках книг В. Шекспір «Ромео і Джульєтта», І. С. Тургенєв «Первая любов», О. С. Пушкін «Руслан и Людмила», О. Грін «Алые паруса», Мігель де Сервантес Сааверда «Дон Кихот», Л. М. Толстой «Анна Каренина»,  М. Старицький «За двома зайцями»,  Л. Українка «Лісова пісня», Л. Костенко «Маруся Чурай», І. Котляревський «Наталка Полтавка», П. Загребельний «Роксолана», Г. Квітка-Основ'яненко «Сватання на Гончарівці» та багатьох інших, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.  Тож завітавши до бібліотеки  кожен зможе не тільки ознайомитися з історією виникнення свята, традиціями святкування, а й знайти матеріали та ідеї для організації веселого і неповторного свята: пісні, поезії, сценарії дискотек, вечірок, веселих змагань, сімейних вечорів та інших заходів. Святкуйте, зігріваючи теплом своїх сердець одне одного!
Свято минуло, залишивши після себе гарний настрій, позитивні емоції та приємні маленькі дрібнички, що так дорогі серцю… Зі святом Вас!

Немає коментарів:

Дописати коментар