понеділок, 14 березня 2016 р.

Поетично -музична композиція «Єднаймо душі словом Кобзаря»

В ці березневі дні поетичне слово великого поета звучить на устах у всіх свідомих українців, адже нерозривний цей  зв’язок: Тарас Шевченко та український народ.

 
У кожного - свій Шевченко, бо всяк вибирає в його спадщині те, що йому найближче. А сам Шевченко як явище велике і вічне – невичерпний і нескінченний. Він росте і розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення.  І починати цей шлях потрібно змалечку: читати вірші, співати пісні, вивчати його біографію.                                                                                                            Про Т. Г. Шевченка, його життя і діяльність багато написано і чимало сказано дослідниками, літературознавцями; його твори вивчають за шкільною програмою, тому додати щось своє легко і важко одночасно.


Вшановуючи пам'ять Великого Кобзаря, в читальній залі районної бібліотеки   відбулася поетично -музична композиція «Єднаймо душі словом Кобзаря », підготовлена    разом з учнями   10 – 11-го кл.  гімназії №7( вчитель  Білявська Л.В.)           присвячена 202-річниці від дня народження.   В цей день геніальний поет ніби сам своїми творами промовляв до присутніх,  адже кожен його вірш – це радість і біль його життя.      Присутні патріотично декламували вірші Шевченка, гортали сторінки його життя, відчували важливість й пророчість його слів сьогодні. У проведенні заходу використовувались відеоролики «Шлях до Тараса», «Пророк Майдану»,   та ін. , присутні  переглянули відео презентацію «Художник з душею поета», які дозволили  ще більше дізнатись про життєвий та творчий шлях Кобзаря.                 Юні декламатори ділились своїм сприйняттям його поезії та читали вірші,  перевтілювались   в жіночі образи з поезій Шевченка,   образ самого Кобзаря . 

Шевченкові поетичні твори промовляють до нас закликами, настановами, розповідями про тяжке життя селян-кріпаків, їхні долі.
Доповнювалося свято музичним супроводом у виконанні   учнів  ДМШ.    Під супровід баяністів    Лєсової Лілі, Тітовської  Ані та Міщенко Вадима   прозвучали  українські народні пісні  «Ой джигуне,  джигуне»,  «Ой  лопнув обруч». Тріо ЦПК «Ювілейний»  виконали пісню на слова Т.Шевченка «Полюбила чорнобрива козака дівчина».
У виконанні нашого  юного читача     Анатолія  Гетьманенка  пролунали пророчі слова  Т.Г. Шевченка «Думи мої , думи мої…» . Сучасний погляд на творчість генія продемонстрував  місцевий поет  Олександр Антоненко: його авторська музична композиція вразила всіх присутніх.
Відкрити для себе багатогранну постать Кобзаря допоможе  виставка-інсталяція «Нетліннє слово Кобзаря», на якій експонуються твори геніального поета і розповіді про нього, а саме: «Пророк» Василя Касіяна, «Доля» (Книга про Тараса Шевченка в образах та фактах), «Кохані жінки Шевченка» Юрія Ковтуна, «Великий рід людини» С.В.Чаніна,    «Вічний як народ» та ін.
Сподіваємося, кожен із присутніх на літературно-музичному святі , чи то учасник, чи просто глядач, зумів відчути відгомін Шевченкових слів у душі.
 «Барвистий світ Шевченкового слова» вкотре хвилює душу, торкається серця і змушує захоплюватись його різноманітністю і красою. Знову і знову ми затамовували подих, Велика сила Кобзаревих дум змушує зупинитись кожного, взяти у руки «Кобзар» й перегорнути сторінку-другу. Сучасним читачам близькі поезії і пісні на слова Кобзаря. Вони готові всім серцем відгукнутися на його палкі заклики до волі і роздуми про кращу долю для свого народу.
Нехай же в кожній хаті на чільному місці лежить «Кобзар», хай у кожній світлиці заквітне портрет Шевченка, щоб слово Тарасове світило старому і малому, щоб слово його не забуте і нині, вічно ходило по Україні.
Шевченко – завжди попереду. До нього треба доростати усім життям!
 Важко визначити, коли Шевченко був потрібніший рідному народові: чи в ті далекі жахливі часи, коли він був поневолений, чи сьогодні, коли Україна духовно відроджується...

Немає коментарів:

Дописати коментар