вівторок, 22 березня 2016 р.

Літературна мозаїка «Ювілейний зорепад»

Клуб «Ліра» 

В рамках Всеукраїнського  тижня  дитячої та юнацької книги  в читальній залі районної бібліотеки відбулося  чергове засідання  клубу «Ліра»  -   літературна мозаїка «Ювілейний зорепад».  
Свято дитячої та юнацької книги – це відкриття нових імен в літературі, вшанування митців,  ювілярів, захоплююча мандрівка  у світ літератури.  Учасниками заходу були старшокласники гімназії №7 разом із шкільним бібліотекарем  Маленькою  В.О.
 «Книжчині іменини"    - презентація  «Книги - ювіляри 2016»   - перша сходинка зорепаду . Це і книги відомі  нам з дитинства, і  книги, які вивчаються в школі і просто книжкові перлини -  найвідоміші твори української і зарубіжної літератури, які в цьому році відзначають ювілейні дати.   «Крокодил Гена і його друзі» (1966) Успенського Е., "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно" (1936) Толстого О., "Вечори на хуторі біля Диканьки" (1831) М. Гоголя, поема «Гайдамаки» (1841) Т. Г. Шевченка, "Пригоди барона Мюнхгаузена" (1791) Рудольфа Еріха Распе та інш.  Учні з цікавістю приймали участь в обговоренні книг, які вони можуть бути цікавими і різноманітними  та про  улюблені книги, яких полюбляють  читати.

     А наступна сходинка зустрічі  - це 85-річний ювілей українського композитора Олександра Білаша:  «Я із пісні народної виріс». Пісні Олександр Білаша стали народними,  духовним небом України. Він створив особливий пісенний жанр,   кожна  пісня  його  має своє обличчя,  її не сплутаєш з творами інших композиторів. Популярними стали «Три подружки синьоокі», «Два кольори», «Ясени» та інші. Він гордився тим, що його твори виконували такі майстри співу як Дмитро Гнатюк, Анатолій Мокренко, Микола Кондратюк, Йосип Кобзон, Раїса Кириченко, Людмила Зикіна.  А для учасників заходу знамениті «Два кольори» прозвучали у незвичному  виконанні Квітки Цісик,  американської співачки українського походження.
І ще один зорепад – на замовлення  – поет і композитор   Володимир Івасюк, символ, один із основоположників  української естрадної пісні. Коротким було його життя, але який вагомий внесок зробив митець у культурне надбання! Видатний український композитор і поет. Автор ста семи пісень, п’ятдесяти трьох інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Був професійним медиком та скрипалем, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі. Майстерно виконував свої пісні. Мав художній талант, був неординарним живописцем. Про все це учні дізналися з відеофільму «Історія без цензури» та прослухали легендарну «Червону руту» у виконанні В.Івасюка, Н.Яремчука , В.Зінкевича.
         Підсумком зустрічі стало побажання бібліотекаря, щоб весь розум, мудрість і людська доброта передалася читачам через книги. 

Немає коментарів:

Дописати коментар