середа, 23 березня 2016 р.

Тиждень юнацької книги

Із книгою і словом поріднися,
Хай буде книга – твій насущний хліб.
Тож зачерпни із неї і напийся, 
Снаги, що в серці залишає слід.


Традиційно навесні  проводиться Всеукраїнський тиждень юнацької  книги та читання.

В час коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, Інтернету набувають все більшої популярності ЦРБ спільно зі школами міста  з метою заохочення  учнівської молоді до читання та книг провела ряд заходів в рамках тижня юнацької книги та читання.
Розпочинався тиждень  екскурсією до бібліотеки  «Дивосвіт скарбів книжкових» для учнів 8 класу гімназії №7, бібліотекарі повідомили  учнів  про початок тижня юнацького читання, ознайомили з відділами центральної бібліотеки, правилами користування бібліотекою.
Продовжилася екскурсія знайомством з  довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки – енциклопедіями, довідниками, словниками та алфавітним, систематичним каталогами  та систематичною картотекою статей. Присутні поринули в пошук книг за допомогою алфавітного та систематичного каталогу.
         «Читання – ось найкраще навчання» - стверджує народна мудрість. Книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму, навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова. Все життя книга допомагає нам вчитись, працювати, жити.
         Бібліотекарі ознайомили учнів з новими сучасними книгами, які надійшли до бібліотеки в рамках бібліотечно-патріотичного проекту «Єдина країна – Единая страна», який реалізується не лише в обласному центрі, а й у семи містах та районах області, в тому числі і  в Новоукраїнці.
        


      Доповненням до екскурсії став огляд «Книжчині іменини"  - презентація  «Книги - ювіляри 2016», присвячений книгам, які відомі з дитинства, та книгам, які вивчаються в школі і просто книжковим перлинам -  творам української і зарубіжної літератури, які в 2016 році відзначають ювілейні дати.   «Крокодил Гена і його друзі» (1966) Успенського Е., "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно" (1936) Толстого О., "Вечори на хуторі біля Диканьки" (1831) М. Гоголя, поема «Гайдамаки» (1841) Т. Г. Шевченка, "Пригоди барона Мюнхгаузена" (1791) Рудольфа Еріха Распе та інш.  Учні з цікавістю приймали участь в обговоренні книг, які вони можуть бути цікавими і різноманітними,  ділилися враженнями про свої улюблені книги, які полюбляють  читати.В рамках тижня юнацької книги та читання бібліотекою проведено День періодики «І журнали і газети нам відкриють всі секрети».

Присутні мали змогу безкоштовно записатися до бібліотеки та вибрати книги та періодичні видання на свій смак.   
Тож, запрошуємо усіх охочих до бібліотеки, з нами буде пізнавально і цікаво. Кожна зустріч з книгою  завжди цікава, захоплююча і неповторна! 
  
Немає коментарів:

Дописати коментар