середа, 20 квітня 2016 р.

Літерарний портрет “Микола Вороний та Новоукраїнщина”

       Микола Вороний - найталановитіший український поет кінця ХІХ - початку ХХ століття, критик, перекладач, актор, журналіст. Його ім'я міцно вписане в історію нової української літератури, а сама творчість стала явищем високої художньої цінності.
Народився у сім'ї ремісника. Навчався у Харківському, пізніше у Ростовському реальному училищі, звідки був виключений за зв'язки з народниками, читання і зберігання забороненої літератури..
     За шкільною програмою творчість Миколи Вороного вивчається в  10 кл. і тому для  учнів   10-А класу Новоукраїнської ЗШ №6  ЦРБ проведено літерарний портрет “Микола Вороний та Новоукраїнщина”.   Розповідь про життя  і творчість поета супроводжувала мультимедійна презентація «Постать Миколи Вороного в історії Новоукраїнської центральної районної бібліотеки».


    Про те, що відомий поет, перекладач, критик та публіцист Микола Вороний останні півроку свого життя прожив у маленькому містечку Новоукраїнці, що на Кіровоградщині, відомо небагатьом, навіть місцевим жителям.
   Під час заходу учні мали нагоду поринути в історичне минуле, переглядаючи матеріали зі старих газет та журналів про життя поета. Вони  відкрили для себе поета Миколу Вороного – видатну постать української літератури ХХ століття. Його життєвий і творчий шлях доводить, що це був поет – борець, людина творча і мужня, у серці якої домінувала національна ідея.

Немає коментарів:

Дописати коментар