середа, 29 червня 2016 р.

Урок державності «Конституція України – історичний шлях»

 

Конституція України –  основний Закон України, який закріплює права, свободи і обов’язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Конституція України складає ядро національної правової системи та є базою для розвитку всього українського законодавства. Конституція має найвищу юридичну силу. Всі інші закони, які приймають, розпорядження уряду і Президента не повинні суперечити Основному Закону. Ось чому кожен народ бореться за те, щоб мати надійну та справедливу Конституцію, бо саме від неї залежить щастя й доля кожного громадянина держави особисто.
Прийняття Конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
З нагоди цієї вікопомної події в житті нашої держави,  20-ї річниці Конституції України  працівниками  бібліотеки було проведено урок державності «Конституція України – історичний шлях» з учнями ДНЗ ПТУ № 40 м. Новоукраїнки.
Під час заходу  бібліотекар провела вікторину «Ти і закон», перевіривши, як учні знають свої права, і які у них обов’язки.  Присутні також дізнались про етапи творення Конституцій України:  від Конституції Пилипа Орлика до Основного Закону 1996 – го року. Учні зрозуміли, що будь-яка найдосконаліша Конституція неспроможна миттєво забезпечити зміни в суспільстві та свідомості. Успіх у наших справах прийде тоді, коли кожен громадянин України, не тільки користуватиметься правами і свободами, а належним чином виконуватиме свої обов’язки. Знання та дотримання Основного закону держави є основною ознакою її гідності, а гідність держави залежить від гідності особистостей, які її утворюють.

Немає коментарів:

Дописати коментар