понеділок, 5 вересня 2016 р.

Перший урок «Щоб у серці жила Батьківщина»

Враховуючи актуальність для українського суспільства ідеї розвитку української державності та з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, любові та поваги до історії Батьківщини та рідного краю, сприяння збагаченню знань користувачів про видатних українців і державотворчі процеси нашої держави в бібліотеці  відбувся перший урок-подорож на тему: «Щоб у серці жила Батьківщина», присвячений 25-ій річниці Незалежності України.
В читальній залі   оформлено книжкову виставку «Це моя і твоя Україна»,   інформаційні викладки  та фотографії краєзнавчого музею .   

На урок були запрошені учні 10- 11-х кл. гімназії №7(кл. керівники  С.П. Гнатенко,   Каєнко О. В.)
З привітальним словом  до старшокласників звернувся заступник міського голови  О.М.Руденко.

2016 рік,  рік відзначення Україною 25-ліття з дня проголошення Незалежності. Цей рік Український інститут національної пам’яті назвав Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті.  Присутні пригадали ці історичні події та переглянули відеопрезентацію "Незалежна Україна - на всі віки, на всі часи".
Кожна людина має знати історію, культуру та традиції рідного краю, людей, які його прославляють. Культура є невід’ємною складовою життя нації, її важливість зростає саме у часи криз.  Тож учні спільно з бібліотекарем підготували міні - проект «Кіровоградщина від А  до Я»  та  познайомили із видатними постатями, які зробили вагомий внесок у розвиток українського державотворення та Кіровоградщини зокрема.    Дон-Амінадо  і Григорій Гусейнов, Юрій  Дмитренко-Думич  і Фанні  Зборовська, Феодосій  Козачинський і Кость Лавро, Фотій Мелешко і Василь Недайкаша та інші відомі й невідомі наші земляки. Такі унікальні люди   і дають відповіді на питання: хто ми, звідки, яке наше коріння.



Ми – свідки історії України. Нині країна переживає надскладний етап становлення державності. На долю нашого покоління випала війна. Кожному українцю доводиться робити свій громадянський вибір, від якого залежить доля України.  Наступна сторінка уроку була присвячена подіям, які нині відбуваються на Сході України. Хвилиною мовчання присутні   вшанували пам´ять усіх загиблих у цій війні.
Урок  супроводжувала  мультимедійна презентація,  патріотичні відеоролики,   відео записи пісень .
Сподіваємось, що інформація, яку присутні отримали на уроці пробудить у молодих  серцях безмежну любов до своєї держави і молодь пишатиметеся тим, що вони – українці. Бережімо свою рідну землю та її святині!


         На   закінчення  уроку учні  провели  патріотичний флешмоб.



Немає коментарів:

Дописати коментар