четвер, 22 вересня 2016 р.

Літературний автограф "Непоборний син української землі"

2016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка (Указ Президента України «Про вшанування пам’яті Івана Франка» ). Літературний автограф "Непоборний син української землі", присвячений 160 річниці з дня народження Івана Франка , пройшов в районній бібліотеці для учнів 10 кл. гімназії №7 (вчитель української літератури Мартинюк О.М .)
Про те, хто такий Іван Франко, нагадувати не варто. Постать українського генія, який володів 14-ма мовами і займався десятком різних видів творчої діяльності, повинна бути прикладом щоденного наслідування для кожного. В одній особі поєдналися поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, історик і теоретик літератури, філософ, фольклорист, мовознавець, етнограф та економіст, один з найважливіших політиків Галичини кінця 19-початку 20 ст..
Присутні здійснили екскурс  в творчість І.Франка,  ознайомись з невідоми та  цікавими фактами про великого Каменяра з книги  Богдана і  Наталі Тихолоз «Франко від А до Я»,  яка  є першою в списку книг Переможці Премії «Найкраща книга Форуму-2016». Письменник і вчений володів надзвичайними екстрасенсорними здібностями, був першим українським професійним політиком, тримав удома справжній зоопарк, його вважають засновником туристичного руху в Галичині, пристрастю Івана Франка була риболовля…
Учням  також були представлені відеоролики, створені читачами бібліотеки: Іван Франко відеопоезія "Чого являєшся мені у сні?", буктлейлер Іван Франко «Украдене щастя». Поетичні твори Франка вже давно визнані одним із шедеврів світової лірики. Його поезія хвилювала і буде вічно хвилювати людські серця. Франкове поетичне слово володіє особливою чудодійною силою. Воно будить думки людини, сповнює її наснагою, хвилює емоційною образністю. Справжня поезія завжди пристрасна і емоційна, це "вогонь в одежі слова", як сказав Франко.

Немає коментарів:

Дописати коментар