четвер, 22 вересня 2016 р.

Психологічна година «Криза «зустрічі зі старістю» та особливості психологічної підтримки людей поважного віку»



Протягом літа слухачі Вищої Народної Школи щомісяця відвідували заняття. Проведена велика робота по узагальненню  п’ятирічної діяльності ВНШ:  оформлено три стенди «Рада ветеранів освіти», «Вища Народна Школа в дії» та «Академія активного довголіття».
Щоб урізноманітнити заняття учасники запропонували  на честь 25річчя незалежності України створити рубрику «Життя видатних людей України». І вже на наступному занятті для них було підготовлено музичну сторінку  «Раїса Кириченко та її пісні».
Бібліотекар розповіла про життєвий та творчий шлях артистки та прослухали декілька її пісень. Її пісні – "Мамина вишня" "Стежина до мами", "Дорога до матері" змушують відкладати всі справи і слухати їх, як власне одкровення, згадувати свою матусю. Дякуючи співачці одержували, нове життя і народні пісні – українська пісня у її виконанні звучала під небом багатьох зарубіжних країн. Раїса Кириченко підкорила своїм голосом всю Європу.
Наступною сторінкою була психологічна година «Криза «зустрічі зі старістю» та особливості психологічної підтримки  людей похилого віку», яка є актуальною, так як стрімкі зміни в суспільстві стимулюють дорослу людину до безперервного розвитку. Однак психологічний розвиток людини не може укладатися в жорсткі рамки,  тож для людей різного віку розглядається поняття  вікової кризи.
Головні елементи та умови «третього віку» - фізичне і психічне здоров’я, глибока життєва мудрість і досвід, відкрита альтруїстична позиція. Цей ідеал реалізувати нелегко, але варто його осмислити і стати на шлях досягнення. Осінь свого життя людина повинна зустріти підготовленою, щоб «третій вік» став для неї золотим.
                  А  потім присутні поспілкувалися на  підготовлену ними тему «Вітаміни у нашому житті». Надані рекомендації, в яких саме продуктах містяться ті чи інші вітаміни, і які овочі та фрукти краще вживати, щоб поповнити свій організм вітамінами.
         Третій вік»  у нас називають «пенсійним», але  слухачі ВНШ змінюють своє ставлення до виходу на заслужений відпочинок і починають життя заново. Це люди, що усе життя дуже багато трудилися, займалися з дітьми, брали участь у громадському житті, або просто мали активну життєву позицію і прекрасну енергетику. Проведення таких занять для вчителів - ветеранів приносить неабиякий позитив. Вони великі оптимісти,готуються по темі наступного заняття, обмінюються своїм досвідом, своїми знаннями, спілкуються, обговорюють  нове прочитане та почуте і з нетерпінням чекають наступного заняття.

Немає коментарів:

Дописати коментар