понеділок, 3 жовтня 2016 р.

Урок-трагедія "Бабин Яр - біль нашої пам`яті"

 

Минає 75 років від однієї з трагічних сторінок історії України - масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві.  
Бабин Яр — одне з найвідоміших пам'ятних місць, пов'язаних із людською трагедією. Спільно з вчителем історії  гімназії №7 Гнатенко С. П. та учнями 10 кл.   бібліотека підготувала  та провела урок-трагедію "Бабин Яр - біль нашої пам`яті". Вчитель розкрила зміст та наслідки трагедії Бабиного Яру. За два дні
1941 фашисти розстріляли в цьому яру 33 771 осіб – майже все єврейське населення Києва. Масові страти продовжувалися аж до відходу німців з Києва, до жовтня 1943 р., гітлерівські окупаційні власті знищили понад 100 тис. осіб.

Учасники заходу переглянули слайд-презентацію про трагедію єврейського населення в нашому районі, зокрема в Гусарському  урочищі та на ст. Адабаш.  Майже 500 осіб єврейської національності стали жертвами фашистських звірств на території Новоукраїнщини.  Учні також зачитали спогади уцілілих учасників  цієї трагедії та вірш Поліни Коган «Баллада Гусарского леса».
Також присутні ознайомились з книгою Анатолія Кузнєцова "Бабий Яр», яка розповідає про всесвітньо відоме місце трагедії, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Анатолій Кузнєцов  12-ти річним підлітком жив в  районі Куринівки    і був свідком цих страшних подій.      
Присутні мали змогу переглянути викладку історично-художньої літератури на цю тему.  Розповідь  про ці події нікого не залишили байдужими, адже вони відображають глибину трагедії Катастрофи, розкривають найважливіші події та явища в історії євреїв Європи, України та нашого  краю.

А напередодні бібліотека провела краєзнавчу  годину «Незламний фронт доблесті й відваги»  та          інформаційну годину  «Трагедія Бабиного Яру » в ЗШ №6. Учасниками заходу  були старшокласники ( 9 кл ., класний  керівник Кріцька Н. І.).
Знання про партизанський рух у роки війни  учні поповнили, переглянувши презентацію «Згадаймо величні ті роки»   та книги з історії підпільно-партизанського руху в роки Другої світової війни  на Кіровоградщині. Щоразу, під час проведення таких заходів, бібліотека презентує книги  К.Врадія (Береста) про підпільників  Новоукраїнського району, багатьох з яких автор знав особисто, адже входив до  складу підпільної групи В.Поповкіна, що діяла в Новоукраїнці та Помічній.  Проведений захід відкрив юнакам та дівчатам ще одну героїчну сторінку нашої історії,   розширив знання учнів про партизанський рух в Україні та в рідному місті, героїв партизанського руху, повагу до історичного минулого нашої Батьківщини,  пошану до ветеранів війни.
До уваги присутніх був представлений відеофільм «Бабин Яр» . Учні переглянули  моторошні світлини з фотоальбомів,  які допомагали їм сформувати уявлення про ті події та була презентована книга Анатолія Кузнєцова "Бабий Яр".
 Учні з розумінням сприймали розповідь про геноцид єврейського народу в роки Другої Світової війни та історії героїчних вчинків, які ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних , рятували євреїв.
Сьогодні, коли наша країна знаходиться в стані війни, вшанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру стає особливо важливим. І сьогодні, на жаль, існують люди, які залишають за собою право вбивати інших людей...  Хочеться вірити, що зло буде покаране... Пам'ять про трагедії війни нагадує нам про те зло, до якого вона може призвести, і допомагає уникати агресії та ненависті. І тому, коли живемо в стані війни за соборність країни, пам'ять про Бабин Яр особливо актуальна.

Немає коментарів:

Дописати коментар