пʼятницю, 2 грудня 2016 р.

Валеологічна година «ВІЛ/ СНІД: не залишаймося байдужими»

      Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя. 
        Ще в середині минулого століття ніхто б і не подумав, що колись з’явиться хвороба, здатна знищити імунітет людини. Але у 1981р. у США було зареєстровано перші випадки дивної хвороби. Вона вражала імунітет людини, яка ставала беззахисною перед будь-якою інфекцією, тому назвали цю хворобу синдромом набутого імунодефіциту, скорочено СНІД. У 1983 р. вчені відкрили її збудника – вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).

   Чума, яка охопила 21-ше століття, як часто сьогодні називають СНІД, в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії.
    Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.
    Відтоді щорічно, 1 грудня, вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. Заходи традиційно відбуваються із його символом – Червоною стрічкою. Тепер кожен, хто надягає таку стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
    



     У Всесвітній день боротьби зі СНІДом, у  нашій бібліотеці відбулася валеологічна  година «ВІЛ/ СНІД: не залишаймося байдужими»  для учнів ДНЗ ПТУ №40 м. Новоукраїнка.


Бібліотекар  ознайомила учнів з поняттями "СНІД" і "ВІЛ", їх ознаками та запропонувала участь в  акції «Червону стрічку носять не байдужі». 
На зустріч  була запрошена лікар-гінеколог Новоукраїнської ЦРЛ  Милосердова Світлана Георгіївна. Вона розповіла про СНІД як жахливе явище в історії людства, про особливості цього вірусу, шляхи зараження ВІЛ, симптоми і протікання захворювання, лікування та профілактику СНІДу, групи ризику, ставлення до хворих тощо. Лікар провела бесіду в формі незмушеного діалогу, відповідала на запитання слухачів і сама чекала відповідей на свої запитання. Світлана Георгіївна  представила підліткам роздаткові інформаційні матеріали по темі. 


Бібліотекар разом з лікарем  сприяли вихованню почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя, а також, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

  Для ефективного засвоєння почутого матеріалу, учасники заходу переглянули  мультимедійні презентації «Не дай СНІДу шанс», «СНІД», «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом». А після перегляду, серед користувачів проведено опитування з метою перевірки отриманих знань.
  По закінченню  години здоров’я , школярі зрозуміли, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.


Вже створено ефективні ліки, які на тривалий час гальмують розвиток цієї страшної хвороби. Людство сподівається у недалекому майбутньому вилікувати її назавжди. Але перш за все, кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе та своїх рідних від цієї страшної інфекції.

Немає коментарів:

Дописати коментар