четвер, 15 грудня 2016 р.

Презентація книги Петра Аношкіна «Душі моєї передзвони».

Літературна студія «Ранок»


Все цікавіше проходять засідання Новоукраїнської літературної студії «Ранок».
Напередодні дня Всеукраїнського радіодиктанта, заходу, що  об‘єднав українців усього світу, у районній бібліотеці відбулося зібрання членів Новоукраїнської літературної студії «Ранок». Теоретична частина була присвячена проблемам розвитку сучасної української мови, зазначалося, що мова повинна опиратись на живе народне мовотворення, бо вона ж, власне як мова, творилась не в лабораторіях лінгвістів, а створювалась народом.
Далі відбулася презентація книжок обласних і місцевих  авторів: «Доля» Віктора Лисенка, «Любов‘ю служіть один одному» Юрія Хропаченка-Людмилова і часопису «Про тихих та буйних», який виготовлений у Новоукраїнці накладом 100 примірників до відзначення 95-річчя Українського товариства мисливців та рибалок, містить вірші та прозу (поетичну!) п‘ятнадцяти авторів, у тому числі і місцевих, і який уже встиг стати бібліографічною рідкістю.
8 грудня на черговому засіданні літературної студії відбулась презентація Щойно надрукованої книги знаного у Новоукраїнці старійшини, активіста, мисливця та поета Петра Миколайовича Аношкіна, яка зветься «Душі моєї передзвони».
«Життя кожної людини – незвичайне. Життя автора також. Можливо тому, що він зумів за буденними справами побачити, що його оточують такі ж неординарні особистості – величні у своїх звичайних і незвичайних життєвих справах. Цю книгу-спомин, книгу-розповідь про близьких йому людей задумав і створив аматор. Але! Як є автентичний народний спів, що хоч і не відповідає академічним канонам, але проймає до глибини душі, так і тут подається «автентична», якщо можна так визначити, поезія. Такі ж тут «автентичні» форми викладення матеріалу та сама форма книги. Але хто візьме її у руки, той не залишиться байдужим.
Читач подумки роззирнеться і згадає, що кожна людина залишає на Життєвому Полі свою борозну… Мілку чи глибоку – це вже як прийдеться, як зуміє.    Але залишає…  В цьому цінність цього твору.  Для живих і ненароджених.    Так чоловікові жилося, так бачилося, так писалося…»  - зазначив Олександр Антоненко.
Автора вітали друзі, колеги по перу, творчий колектив міського будинку культури №1, з яким пов’язана частинка життя автора,  і, також ті, кому часто присвячував свою творчість Петро Миколайович. Книги Петра Аношкіна були презентовані музею та бібліотекам.
Із творами місцевого поета можна ознайомитись у читальному залі Новоукраїнської бібліотеки. А на зустріч із П.Аношкіним очікують учні шкіл Новоукраїнської ОТГ, які відбудуться після зимових канікул.
Бажаємо здоров’я та подальших творчих успіхів Петру Миколайовичу та натхнення у його активному житті.

За матеріалами сайту Новоукраїнської міської ради

Немає коментарів:

Дописати коментар