понеділок, 19 грудня 2016 р.

Тиждень права


Як ми знаємо,  права́ людини, громадянина,  забезпечують життя та  людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя. Права людини є  позатериторіальні і позанаціональні, вони  існують незалежно від закріплення в законодавчих актах держави, є об'єктом міжнародно-правового регулювання та захисту. Нормативно-правові гарантії основних прав і свобод людини і громадянина представлені системою норм конституційного права, що встановлюють і закріплюють основні права і свободи, визначають принципи та шляхи їх реалізації.
З метою  покращення  правової освіти молоді, здійснення  інформаційно – правової діяльності, формування духовної культури, задоволення освітніх, інформаційних потреб бібліотека провела Тиждень права для учнів міста .

Задля попередження насилля серед підлітків  бібліотекар центральної районної бібліотеки провела годину спілкування «Подолати насильство – завдання всіх і кожного» учасниками якої були учні ЗШ №1. На захід були запрошенні  начальник Новоукраїнського Бюро  вторинної правової допомоги Крістіна Юріївна  Познаховська  та  фахівець із соціальної роботи Новоукраїнського РЦСССДМ Мироненко Юрій Петрович. Бібліотекар  розповіла учням про історію започаткування в Україні акції «16 днів проти насильства», та про важливі дати, які охоплює її шістнадцятиденний період. Крістіна Юріївна звернула увагу присутніх учнів на види насильства, що існують в  сучасному  суспільстві: насильство в сім’ї, психологічне насильство, економічне насильство, фізичне насильство, шкільне насильство та інші. Юрій Петрович  розповів учням про те, що насильство в суспільстві тісно пов’язане з домашнім насильством, а члени суспільства, які виросли в умовах насильства, самі стають його носіями. Учасникам заходу було запропоновано переглянути мультимедійну презентацію "Насильство в сучасному суспільстві".  

Також  в рамках Тижня  в клубі морально – правового виховання «Підліток» проведено урок правознавства «Мої права та обов'язки» для учнів ДНЗ ПТУ №40. Гостями заходу стали начальник Новоукраїнського Бюро  правової допомоги Крістіна Юріївна  Познаховська  та  фахівець із соціальної роботи Новоукраїнського РЦСССДМ Мироненко Юрій Петрович.
 


Учням було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки.  Крістіна Юріївна та Юрій Петрович розповіли  учням про кримінальну відповідальність за правопорушення, розглянули види адміністративних правопорушень неповнолітніх, обговорили причини підліткової злочинності.
Життєві приклади, конкретні ситуації які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати. До уваги учасників  були представлені відеофільми «Конвенція ООН про права дитини» та «Історія створення Декларації прав людини», а також мультимедійну презентацію «Правила та закони в твоєму житті» . Урок  допоміг  молоді аргументувати свої відповіді та закріпити знання по захисту своїх прав.

До Тижня права в читальній залі бібліотеки організовано  інформаційну  виставку  на правову тематику «Права людини і громадянина». Заходи які пройшли в бібліотеці, спрямовані на підвищення загального рівня правової культури, поширення інформації з реалізації і захисту прав людини, запобігання проявам асоціальної поведінки в молодіжному середовищі. Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

Немає коментарів:

Дописати коментар