четвер, 19 січня 2017 р.

Година соборності «Ти будеш жити Україно, країна щастя і добра»


22 січня – День Соборності України – одне із небагатьох свят, яке українці відзначають з особливою гордістю. Воно було засновано у 1999 році на честь Акта злуки у 1919, коли в одну державу возз’єдналися Західноукраїнська Народна Республіка й Українська Народна Республіка. Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Це був один із найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.
Напередодні свята в читальній залі центральної бібліотеки проведено годину соборності «Ти будеш жити Україно, країна щастя і добра». Гасло заходу «Єдина і неподільна Україна!»
З вітальними словами до присутніх звернулися: Руденко О. М. - заступник міського голови Новоукраїнської міської ради, Марченко М. М. - керівник апарату Новоукраїнської РДА, Бондар А. А. - начальник відділу культури і туризму Новоукраїнської РДА,  Гаращенко М. О. - директор Краєзнавчого музею Новоукраїнського району та старшокласники ДНЗ ПТУ № 40 м. Новоукраїнки.
Учнівська молодь дізналася про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Запрошені гості  підкреслили, що сьогодні кожен українець має бути свідомий того, що лише в єдності дій та соборності душ можливо досягти величної мети – збереження цілісності нашої держави, розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України. 
До вітань приєдналася солістка гурту «Сяйво» ЦПК «Ювілейний» Н. Білуха, яка виконала пісню «Україно!»      
Старшокласники ДНЗПТУ №40 м. Новоукраїнки  читали вірші про Україну, а згодом приєдналися до символічної акції єднання «Живий ланцюг Соборності». З нагоди відзначення Дня Соборності України в читальній залі бібліотеки також оформлено виставку документів під назвою «Соборна.  Вільна. Сильна». Основу виставки складають матеріали, які висвітлюють сторінки історії, а також особливості соборницького процесу доби Української революції 1918-1921 років. Виставка інформує  про історію творення української державності, знайомить з видатними історичними постатями, які виборювали незалежність та соборність України.

Немає коментарів:

Дописати коментар