четвер, 26 січня 2017 р.

Година-реквієм «Володимир Шульгин: від Інгулу до Крут»

Напередодні Всеукраїнського Дня пам`яті героїв Крут та  до 100 річчя подій Української революції 1917 -1921 рр. у читальній залі  бібліотеки відбулася година-реквієм «Володимир Шульгин: від Інгулу до Крут», підготовлена   спільно  з учнями 10 кл. ЗШ№8 (кл. керівник Руденко Л.В.).    Розпочався захід з перегляду відеофільму «Пам`яті Героїв Крут присвячується». Кожен з присутніх  на мить замислився, уявно перенісся в ці трагічні події, пройнявся болем і відвагою. Бій під Крутами — це не тільки трагедія, а й прояв патріотизму молоді, який став прикладом для наступних поколінь. 
Доповнюючи  переглянуте, директор краєзнавчого музею Гаращенко М.О. підкреслив, що битва під Крутами у масштабах всесвітньої історії є невелика, але вона стала символом виняткової жертовності, нескореності нашої нації і пересторогою тим, хто нині сподівається знищити Україну, і  провів паралель між сучасністю і подіями історичної давності. Незламний дух трьохсот юнаків кличе нас до спротиву агресору, мобілізації всіх ресурсів до перемоги.         В Єлисаветграді  народився  – (8 квітня (за н. ст. 20) 1894 м. Єлисаветград - 29 січня 1918 с. Крути) - громадський діяч, археолог,  учасник болю під Крутами Володимир Шульгин. Тому в рамках власного бібліотечного проекту «Культурна мапа Кіровоградщини», який бібліотека реалізовує до року туризму в Україні створено презентацію «Родина Шульгиних» з якою ознайомлено стрпашокласнків.


      Батько Володимира - Яків Шульгін, - викладав історію, російську мову у гімназії Києва, писав дослідницькі розвідки. У редакції «Київської старовини» він познайомився з Любов’ю Устимович, предки якої були прямими родичами Павла Полуботка та Данила Апостола. Згодом вони одружилися, переїхали до Єлизаветграда (1893 – 1896рр.) Мали Яків і Любов трьох синів і дочку Надію… Всі вони  успадкували українство від своїх батьків.
    Учні підготували розповідь про Володимира Шульгина з книги  Олени Леонтович «Шульгини: батьки, діти, онуки»; декламували поетичні твори, присвячені юним героям КРУТ та героям  АТО. Пам'ять загиблих було вшановано хвилиною мовчання.

     Бібліотекар ознайомила присутніх з   книжковою виставкою  «України обпалений цвіт».  
Завершився захід  віршем П. Тичини «Пам`яті  тридцяти»,  який  учні прочитали ланцюжком з різних носіїв інформації. 


        Сьогодні, коли вирішується доля України, молодь, як і колись, у далекому 1918-му, перебуває в перших рядах боротьби, і не випадково, що боротьба ця проходить саме на Сході України. У цій борні нас надихають слова великого Кобзаря: «Борітеся — поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!».  Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною! І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину!Немає коментарів:

Дописати коментар