пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Співець степової Еллади

З нагоди відзначення 120-річчя від дня народження Євгена Маланюка,  в рамках обласного літературного тижня поетичного читання «Мандри в пошуках України та  в   рамках   власного бібліотечного проекту «Культурна мапа Кіровоградщини» на черговому  засіданні клубу «Ліра» відбулося знайомство старшокласників гімназії №7  з життям та творчістю відомого земляка, видатного письменника  української діаспори. Акцію проведено з метою вшанування пам’яті та популяризації творчості поета серед юного покоління Кіровоградщини.

Працівники бібліотеки презентували старшокласникам слайд-презентацію «Євген Маланюк – цікаві факти» –  розповідь про найяскравішу постать вітчизняної літератури, найвидатнішого поета української еміграції XX століття, його поетичну історіософію, палку любов до своєї далекої Вітчизни, улюбленої Степової Еллади. Молодь  відкрила для себе поета - борця за українську державу, митця, який усе своє життя роздумував над долею, історією й майбутнім України та українців, письменника, який жив і писав для України, хоча змушений був жити далеко від неї. 
Щоб почути і пізнати поета, необхідно читати його вірші. Пізнаючи поетичний світ одного з найбільших українських митців ХХ століття серед присутніх проведено поетичне змагання. Молодь мала можливість самовиразитися за допомогою віршованого слова, показати всю красу та співучість поезії Євгена Маланюка.
В кінці заходу бібліотекар провела огляд книжкової виставки та познайомила учнів з поетичними творами ювіляра з книгами «Вибрані поезії», «Невичерпальність»; творами про нього легендарного літературознавця Леоніда Куценка – «Князь духу», «Боян степової Еллади», «Біографія поетичного рядка», «Благословенні ви, сліди».                                  
Протягом тижня з 26 січня по 2 лютого на абонементі бібліотеки діяла книжкова виставка «На хресті слова розіпятий». Бібліотекарі центральної бібліотеки протягом тижня поетичного читання розповідали про постать Євгена Маланюка, знайомили з літописом його життя, присвяченого Україні, творчістю   земляка.   

В бібліотеці   Новоукраїнського ДНЗ ПТУ - 40  також була презентована книжкова, присвячена 120-річниці від дня народження Євгена  Маланюка, метою якої було ознайомити, зацікавити і популяризувати серед учнівської молоді творчий спадок письменника-земляка. 
Євген Маланюк в українській літературі - постать знакова і суперечлива. Його поезія і тоді і зараз сприймається неоднозначно, але для шанувальників його творчості він назавжди залишиться «поетом-державником», поетом своєї епохи.

Немає коментарів:

Дописати коментар