субота, 11 лютого 2017 р.

Бібліотечний урок «Техніка самостійного вибору книг у бібліотеці»Книга – супутник людини. Вона супроводжує нас впродовж  життя. Сучасну людину  важко уявити без книги. Прочитати всі книги неможливо, потрібно вибирати й читати  найцікавіші. Завдання ж бібліотекаря допомогти користувачам зорієнтуватися в інформаційному просторі, навчити самостійно вибирати книги, тобто вручити своєрідний «ключ» користування бібліотекою. Саме таку мету поставили перед собою бібліотекарі Новоукраїнської центральної бібліотеки при проведенні бібліотечного уроку «Техніка самостійного вибору книг у бібліотеці», який був проведений для учнів ДНЗ ПТУ №40 м. Новоукраїнка.
Вміти вибирати книги у бібліотеці – справжнє мистецтво, якому можна і потрібно вчитися. Бібліотека завжди відкриває читачеві свої скарби, а працівники бібліотеки багато зусиль докладають для того, щоб  користувачі, могли швидко орієнтуватися у книжковому фонді бібліотеки. Є різні шляхи пошуку і відбору книг. Можна вибирати собі книгу на стелажі, переглядаючи одну за другою, з  цікавої  книжкової виставки, за порадою друзів чи інших користувачів. Вибрати книгу для читання можна і із інформації  на обкладинці, титульної сторінки та анотації.
Щоб швидко дізнатися, чи є потрібна книга в бібліотеці бібліотечні користувачам допоможуть каталоги – алфавітний (абетковий) та систематичний.  Учасники уроку ознайомилися із  структурою  каталогів, порядком розміщення в них каталожних карток, алфавітно-предметним покажчиком та мали можливість самостійно вибрати   потрібну книгу за темою та за автором з допомогою  каталогів.
Також присутніх  було познайомлено з сайтами безкоштовних електронних бібліотек, де можна  відшукати літературні новинки на всі смаки та проінформовано про те, що в бібліотеці вони можуть безкоштовно скористатися послугами з використанням комп’ютерної техніки та Інтернет для того, щоб відшукати потрібні книги, документи чи інформацію та читати в онлайн режимі.
Користуючись результатами тих навичок, які придбали під час  проведеного бібліотечного уроку та оволодівши мистецтвом вибору книг,  молодь мала змогу записатися до центральної бібліотеки та знайти собі книгу для душі.


Немає коментарів:

Дописати коментар