середа, 15 лютого 2017 р.

День пам'яті «Минають дні, ідуть роки, життя листки перегортає, а біль Афгану – на віки в душі чомусь не замовкає…»

Кожен рік 15 лютого українці відзначають День пам’яті воїнів-афганців, який офіційно звучить як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.   
Особливо болісною раною був і залишається Афганістан. Війна у тій далекій країні принесла горе не в одну родину. Афганістан став горнилом для тих, хто туди потрапив. Він навчив юнаків цінувати дружбу, відданість, любов і  знати ціну життя.
Подіям Афганської війни, пам’яті всіх загиблих у війні, був присвячений День пам'яті «Минають дні, ідуть роки, життя листки перегортає, а біль Афгану – на віки в душі чомусь не замовкає…», проведений працівниками районної бібліотеки для учнів ДНЗ ПТУ №40 м. Новоукраїнки.Учні переглянули слайд презентацію та згадали земляків, які на той час виконували свій інтернаціональний обов'язок в Афганістані. Серед них є, звичайно, такі, що мають бойові нагороди.  Це - Василь Добровольський, який нагороджений орденом Червоної Зірки, Сергій Гавриленко, Володимир Кибукевич, Микола Шпак, Сергій Сербул - мають медаль „За відвагу”, а Павло Єрмаков, Валерій Кошель, Сергій Карбан – медаль «За бойові заслуги», Валентин Лихоліт – медаль «За звитягу».
         Ця війна забрала життя у 8 юнаків Новоукраїнського району. Це Юрій Чайковський і Олександр Шевченко з Новоукраїнки, Микола Отрошко, Володимир Цибуля, Олександр Буренін з с.Рівного, Сергій Бондаренко з с.Помічної і Володимир Бирзул з с.Степового, Микола Азза з с.Шишкіно . П’ятеро з них нагороджені посмертно орденом Червоної Зірки.
         Ми виявляємо повагу до воїнів,  яким у мирний час довелося виконувати військову Присягу поза межами Вітчизни. Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імена воїнів-афганців.


Немає коментарів:

Дописати коментар