середа, 1 лютого 2017 р.

Інтернет подорож «Від папірусу до CD ROMу»

    На сьогоднішній день дуже широко досліджуються новітні методи збереження інформації, з безперервним розвитком науки з’являються можливості для розроблення зручніших, довговічніших та практичніших у застосуванні, збереженні та передачі даних матеріальних носіїв інформації. Тому з метою ознайомлення користувачів з різними носіями інформації, їх можливостями та різноманітними способами застосування для користувачів центральної бібліотеки було проведено інтернет подорож «Від папірусу до CD ROMу».
      Інформаційний блок заходу містив інформацію про швидкий розвиток наукового прогресу завдяки чому на сьогоднішній день людство має змогу користуватися багатьма засобами для збереження та передачі інформації, наука допомагає людині робити своє життя зручнішим та комфортнішим, відтак зручнішим стає і використання сучасних носіїв інформації – USB-флеш-диски, CD-, DVD-дисків та ін.
Учасники заходу переглянули презентацію про історію природних носіїв починаючи  з каміння, кісток, глиняних табличок, пергаменту, папірусу, берестяних грамот та  по познайомились з переліком сучасних носіїв інформації та їх можливостями.
На сьогоднішній день, доступними та популярними у використанні є оптичні диски, які відзначаються своєю універсальністю, тобто можливістю запису та зберігання в єдиному цифровому форматі інформації будь-якого типу - звукової, текстової, графічної, відео. Компакт-диски бувають тільки для зчитування інформації (без можливості перезапису), так звані CD-ROM (Compact Disk - Read Only Memory), що найчастіше дуже зручно - так як на диск не «прищепиться» вірус та диски для багаторазового перезапису - rewriteable CD. Оптичний документ дає можливість організації та зберігання інформації у вигляді бази даних на єдиному оптичному носії та забезпечує створення інтегрованих інформаційних систем, що забезпечує доступ до таких баз даних.

      
В кінці заходу присутні з’ясували, що  останнім часом чимало нових пристроїв входить до повсякденного вжитку людей. Популярності набули сучасні USB-флеш-диски, які мають чимало переваг у використанні. Перспективними є також, голограми та оптичні диски. Але, загалом, як відомо, наука не стоїть на місці, і, можливо навіть у даний момент вчені розробляють нові, досконаліші матеріальні носії інформації.

Немає коментарів:

Дописати коментар