понеділок, 13 березня 2017 р.

Поетично – музична композиція «У полоні Шевченкового слова»


Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щоразу новим, неповторним.
Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.  
Свої заходи в рамках Шевченківських днів провела і наша бібліотека.  В читальній залі  всім відвідувачам пропонувалось переглянути  книжкову виставку «Вічно живий у пам’яті народній» і  ознайомитись  з новинками літератури про Кобзаря та його творами.     

9 березня в бібліотеці  відбулася поетично – музична композиція «У полоні Шевченкового слова»,  в якій прийняли участь учні 10 класу ЗШ № 8 (класний  керівник Руденко Л.В.)
Старшокласники були глядачами і учасниками дійства водночас,  декламували поезії Кобзаря та вірші про нього.   Слово Шевченка переходило з вуст у вуста, передавалося і  нікого не полишало байдужим. Учасники заходу  продемонстрували красу і чарівність Шевченкового слова,  перегорнули сторінки Кобзаря,  вчиталися,  сповнились енергетикою Шевченківського слова. Сьогодні його поезія залишається особливо актуальною, повчальною  ­- багато віршів стали пророчими.
Старшокласники мали змогу подивитись відеоролики з «осучасними» віршами Кобзаря, здійснивши слайд-подорож по його творах.  Вже традиційно допомогали у проведенні заходу Олександр Антоненко та учні Новоукраїнської дитячої музичної школи: Лєсова Ліля,  Аміна та Діана Попруги, Тітовська Аня , Міщенко Вадим.
По закінчені свята учасники заходу приєднались до шевченківських читань біля пам’ятника Кобзареві, що на центральній вулиці міста, які організовано ініціативною групою громадськості «В єднанні –сила». Вони були поєднані з міжнародним флешмобом "Global Shevchenko", який стартував з 8 лютого до 8 березня і ставив завдання зробити фото або селфі біля пам’ятника Тарасу Шевченку та опублікувати в соцмережі Facebook. Головна мета флешмобу – вшанувати пам'ять великого Кобзаря, показавши пам'ятники, встановлені по всьому світу та Україні, що свідчить про його визнання та любов українського народу. Кожен із присутніх на заході, запропонував власне прочитання творів Шевченка. Учні прочитали ланцюжком безсмертний «Заповіт».
Учасники дійства відчули, як їх голос приєднався до великого і могутнього голосу українського народу. Читали, слухали, фотографувалися біля пам’ятника Тараса Шевченка, робили селфі! З нами був Шевченко!


Немає коментарів:

Дописати коментар