середа, 22 березня 2017 р.

Літературні акорди «Ювілейний зорепад»

Клуб « Ліра»
Щороку весь освічений світ відзначає ювілеї великих літераторів, які залишили пам’ятний слід в історії літератури, як відображення часу, в якому були написані їхні безсмертні твори.
У наше стрімке століття наукових відкриттів і комунікацій важко когось здивувати звичайною книгою, адже раніше саме книга була джерелом знань. Завдяки їй, ми вивчали перші літери, вчилися читати, отримували освіту, але крім підручників існує і художня література. Саме завдяки їй ми могли прожити чуже життя, подорожувати в інші країни і навіть інші планети. Дитячі книги познайомили нас з такими поняттями як дружба, любов, віра, героїзм, відданість і пр.
Саме цій темі було присвячено  чергове заняття  клубу « Ліра»  – літературні акорди «Ювілейний зорепад». Проведене за участі учнів 10кл. гімназії  "Лідер"(вчитель зарубіжної літератури Каєнко О.В.)
Книги, як люди – мають різну долю. Одні народжуються і швидко помирають, інші — живуть століття і продовжують радувати все нові покоління.  Є твори, які виховали не одне покоління. Не дарма такі книги включені в шкільну програму і їх повинен прочитати будь-який школяр. Всі ці книги  були не мислимі без їх авторів. В кожний художній твір вкладена частинка душі і таланту автора. Не дарма твори відомих майстрів пера навіть через століття хвилюють серця читачів. Письменники, поети, художники живі до тих пір, поки їх творіння захоплюють людей. Кожен рік ми згадуємо тих, хто вклав внесок у загальносвітову культуру.
Ювілярами 2017 року в галузі літератури є талановиті зарубіжні і  російські прозаїки і поети.
Бібліотекар за допомогою мультимедійних засобів продемонструвала учням    слайди, фото, уривки з кінофільмів, відеоматеріали, з яких присутні познайомились з цікавими моментами життєвого та творчого шляху  відомих ювілярів. Як завжди доповнював інформацію  Олександр Васильович.
Ювіляр 2017 року – поет, художник, перекладач  Максиміліан Олександрович Волошин, якому 28 травня виповнюється 140 років.
У жовтні світ поезії буде святкувати велику дату – 125 років з дня народження  Марини Іванівни Цвєтаєвої. Марина Цвєтаєва - один з найщиріших поетів ХХ століття. Так сказав Йосип Бродський і так вважають мільйони її шанувальників по всьому світу. Навколо її імені кружляє скандал, правда, щирість, невизначена меланхолія і, звісно, кохання.
Відомі й улюблені дитячі письменники відзначають ювілей у 2017 році – 3 листопада виповнилося б 130 років дитячому письменникові С.Я. Маршаку  і 22 грудня  80 років – Едуарду Успенському. За їх творами знято безліч мультиплікаційних фільмів.
Твори зарубіжних письменників XVIII-XIX-XX століть залишили значний відбиток у літературі, надавши вплив на творчість багатьох вітчизняних митців, а також по сей день будучи сучасним і затребуваним матеріалом серед читачів. Безліч ювілейних дат серед зарубіжних письменників і поетів у 2017 році.  Бібліотекар звернула увагу учнів на творчість деяких з них:
185 років –  Льюїс Керролл: англійський письменник, математик, логік, філософ,   «Пригоди Аліси в Країні чудес».
24 липня –215 років – Олександр Дюма (батько): французький письменник, чиї пригодницькі романи зробили його одним з найбільш читаних французьких авторів у світі. Також був драматургом і журналістом,  автор численних романів про трьох мушкетерів.
30 листопада – 350 років –  Джонатан Свіфт:  англійський письменник, доктор богослов’я, «Подорожі Гуллівера», «Казка бочки».
 13 травня – 80років  –  Роджер Джозеф Желязни :  американський письменник-фантаст, лідер руху Нової хвилі в науковій фантастиці,   серія «Хроніки Амбера».
Сподіваємося, що надана інформація не залишила старшокласників  байдужими,  зацікавила їх, допомогла  краще пізнати цих літераторів. Ювілеї письменників –– прекрасний привід згадати їх творчість або прочитати в перший раз романи і вірші, на які не вистачало часу або бажання.
Кращі зразки світової літератури якраз і спрямовані на формування понять добра, зла, честі, совісті, відданості, порядності. Людина, що прочитала в житті класичний мінімум, ніколи не переступить загальноприйняті межі.

Для того, щоб суспільство продовжувало розвиватися і далі необхідно постійно пам’ятати тих, хто створює моральні орієнтири, а саме  письменників, поетів, інших майстрів пера. Святкування  їх ювілеїв  – це зайвий привід прочитати їх книг знову.

Немає коментарів:

Дописати коментар